Cezayir Vizesinde Müthiş Kolaylık!

Evrakla uğraşmak istemiyorsanız, 2 adet vesikalık resminizle Cezayir Vizenizi alabiliriz.

Hemen Ara! 0 212 216 0900

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi, oldukça çok başvurulan vizelerdendir. Kuzey Afrika’da yer alan ve Arap ülkelerinden biri olan Cezayir Akdeniz’in kıyısında bulunan bir ülkedir. Başkenti Ülkenin ismi olan Cezayir şehridir. Cezayir şehrine beyaz şehir denmesinin sebebi ise şehirdeki çoğu binanın beyaz olmasıdır. Fransız mimarisinin izlerini taşıyan Cezayir şehri turistlerden oldukça ilgi görmektedir.


Cezayir Vizesinde Türkiye ve Cezayir arasında son yıllarda yapılan bir vize muafiyeti yoktur. Cezayir vize başvurularında Cezayir Konsolosluğu, Cezayir vize başvurusunda bulunan kişiyi pasaport türüne göre vizeye tabi tutmaktadır. Bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları Cezayir’e yapacakları seyahatlerinde vizeye tabii tutulmuştur. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip T.C. vatandaşları 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır. Cezayir’e seyahat etmek isteyen kişi gideceği vize tipini belirlemeli ve gerekli evrakları hazırlaması gerekmektedir.


Cezayir çalışma (ticari) vizesi başvurusunda bulunacak kişiler davet (istek) yazıları Fransızca veya İngilizce olmalıdır. Davet yazılarının belediyeden onaylı, orijinal doküman olması gerekmektedir.Cezayir vizesi için sahip olunan T.C. pasaportunun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve seyahat sonlanma tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Bunun dışında Cezayir vizesinin işleneceği pasaportta iki adet boş sayfa bulunması gerekmektedir.Cezayir vizesi Cezayir’in ve Türkiye’nin milli bayramları ve tatilleri haricinde çoğunlukla 7 iş günü sonrasında sonuçlanmaktadır. Cezayir Büyükelçiliğinin ek evrak talep etmesi durumunda işlem süresinin uzayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Cezayir Vizesi Başvuru

Cezayir vize başvurusunun en önemli kısmı vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulmasıdır. Bu formu sizin adınıza Vizemhazir.com profesyonel danışmanınız dolduracak ve yanlış veya eksik form sunma sebebiyle vize sürecinin uzaması gibi bir  durum yaşamanızı önleyecektir.

 

Cezayir vizesi başvuruları Cezayir Konsolosluğu Aracılığı ile yapılmaktadır. Vizemhazir.com ekibi vize başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar her aşamada yanınızda olacaktır.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Temel Evraklar

 

  • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
  • Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi
  • *Davetiye (Cezayir turistik vizesi için gereken davetiye, davet eden şahsın Cezayir’de ikamet ettiği belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Davetiyenin olmadığı durumlarda Cezayir’deki bir turizm acentesinden satın alınmış bir tur sözleşmesinin alınması ve vize başvuru sahibi tarafından Cezayir vizesi için gereken evrak listesine eklenmesi gerekmektedir.)*
  • *Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası*

 

* maddeler Vizemhazir.com ekibi tarafından hazırlanacaktır.

Vize Türleri

 

Cezayir vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza göre sınıflandırılmıştır. Aşağıdaki bölümden durumunuza uygun olanı seçip vize başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Evrakları

 

Ticari nedenlerle Cezayir’e gitmek isteyenlerin ihtiyaç duyduğu vize türüdür. Cezayir Ticari Vizesi için başvuru yapacak olanlar, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak Cezayir ile gerçekleştireceği ticari ilişkileri gösteren aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 

    1. Davet eden şirket yetkilisi tarafından Ticari Vize Davetiyesi (kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, kişi ile yakınlık derecesi, seyahatin nedeni, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve Cezayir’i ne zaman terk edeceği gibi bilgileri içermelidir. Ayrıca, davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgisi, şirket pozisyonu, vatandaşlık statüsü belirtilmelidir).
    2. Cezayir ticari vize talebi ticari organizasyon veya fuar katılım amaçlı ise giriş bileti, giriş kartı ya da ticari organizasyonun bilgilerini içeren belgeler eklenmelidir.

Cezayir Turistik Vizesi  Evrakları
 

Cezayir Turistik vizesi için başvuru yapacak olanlar temel evrakları hazırlamalıdır. Vizemhazir.com olarak 2 adet fotoğrafınızla vizenizi temin ediyoruz.

Yardım

Sorularınızı çekinmeden vize danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

bilgi@vizemhazir.com

0553 906 18 12

Bize Ulaşın

Ara & Vize Al