Dubai Transit Vizesi

DUBAİ TRANSİT VİZESİ

BAE’ne bağlı Dubai Emirliği üzerinden geçiş yapmak ve üçüncü bir ülkeye seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport sahibi kişiler seyahatleri için gerekli geçişi sağlamak için Dubai Transit Vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Diğer pasaport sahipleri vizeden muaftırlar ama bu muafiyet 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir.

Transit vize başka bir ülkeye seyahat etse de Dubai Havaalanına inen yolcular için kullanılan bir vize türüdür. Dubai Havaalanı terminallerinden transit uçuşlar için 3 ayaklı uçak bileti sadece transit uçuşlar için gerekmektedir. Yolcu bu transit uçuşu sırasında 96 saati aşmamak şartıyla transit vizeyle Dubai’ye giriş yapılabilmektedir. Yolcular transit uçuşlar sırasında terminal değişikliği yapacakları durumlarda da transit vize talep edilmektedir. Ancak 24 saati aşmamak ve Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan çıkış yapmamak koşuluyla seyahat edecek kişilerin transit vize almalarına ihtiyaçları yoktur.

Dubai Transit Vize başvurusunda bulunan kişilerin transit yapacakları ülkeye 96 saat içerisinde uçmaları gereklidir.  Dubai transit vizesi tek girişli bir vize türüdür. Dubai Transit Vize Başvurusu tarihinden itibaren 42-78 saatte sonuçlanmaktadır.

Dubai’ye planlayacağınız seyahatin amacına göre vize başvuru dosyanızı hazırlamalısınız. Başka bir ülkeye geçmek için Dubai Havaalanını kullanmanız gereken durumlarda Dubai Transit vizesine başvurmalı, Dubai’de bir gece dahi konaklamanız gerekse bile tek girişli transit Dubai vizesine başvuru yapmak gerekmektedir.

Dubai Transit vize için gerekli evraklar

  • Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Renkli taranmış pasaport fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfa)
  • Dubai transit vize işlemleri için yatırılan banka dekontu
  • Transit yapılacak ülkenin uçak bileti
  • Renkli taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gerekmektedir)