DUBAİ VİZESİ

DUBAİ VİZESİ
Dubai vizesi online alınan bir vize türüdür ve pasaport üzerine herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Fakat başvuru oluşturmak için pasaportunuzun görseline ihtiyaç duyulmaktadır. Dubai Vizesi, umumi pasaportlulara vize uygulamaktadır. Sadece yeşil ve diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Dubai vizesinin geçerlilik süresi, vizenin onaylandığı gün itibari ile 58 gün olup bu süre zarfında Dubai’ye giriş yapılmalıdır. Kişi BAE ( Birleşik Arap Emirlikleri) giriş yaptığı tarih itibariyle 29 gün sonunda ülkeden çıkış yapmak zorundadır. Aksi taktirde 3000 USD cezai yaptırım uygulanmaktadır. Dubai vizesi, sisteme giriş yapıldığı gün 2 ile 4 iş günü sonunda olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılacaktır.
Dubai vizesi hakkında; Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu yetkili merciisi olup dubai vize işlemleri göçmenlik bürosundan online olarak yapılmaktadır ve göçmenlik bürosuna başvuru yapıldıktan sonra geçerli olmaktadır. Dubai vizesine Türkiye’de oturum izni olduğu halde başvuru yapamayacak bazı ülkeler vardır. Bu ülkelerin vatandaşları Dubai’de yasaklı ülke statüsünde olup Türkiye’den başvuru yapamazlar. Dubai vizesine başvuru yapamayacak ülkeler ise; Suriye, Filistin, İsrail, Afganistan’dır. Belirtilen ülkeler dışında kalan tüm Orta Doğu ülkelerinin vatandaşları Türkiye oturumu ile Türkiye’de başvurularını gerçekleştirebilirler.
Dubai vize başvurusu esnasında hazırlanması gereken evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Dubai vize türünüzü belirledikten sonra gerekli olan vize evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Dubai’ye vize almak isteyen kişiler için Dubai’de kalış sürelerine göre vize türleri bulunmaktadır. Dubai vize türleri şu şekildedir:
30 gün tek girişli kısa dönem: vizenin geçerlilik süresi aralığında tek seferlik ülkeye giriş hakkı ve en fazla 30 gün ülkede kalış için kullanılan vize türüdür.
30 gün çok girişli kısa dönem: 30 günlük süre zarfında birden fazla giriş yapabiilme hakkına sahip vize türüdür.
90 gün içinde tek girişli uzun dönem: tek sefer ülkeye giriş hakkı ve 90 gün ülkede kalmak için kullanılan vize türüdür.
90 gün içinde çok girişli uzun dönem: 90 gün içerisinde birden fazla giriş çıkış hakkına sahip olan vize türüdür.