Dubai Ziyaretçi Vizesi

Dubai Ziyaretçi Vizesi

Dubai’de yaşayan yakınlarını, akrabalarını ziyaret etmek isteyen Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Diğer ülkeler karşıdan gelen davetiyeler ile aile ziyareti başvurularını kabul ederken Dubai aile ziyareti vizesinde bu durum söz konusu değildir. Umuma Mahsus pasaport sahipleri dışındaki pasaport sahipleri herhangi bir vize uygulamasına tabi değildir fakat 180 gün içinde 90 gün ile sınırlı konaklama koşuluyla sınırlıdırlar.

Dubai’ye yapacakları seyahatlerin süresi doğrultusunda Kısa Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi ya da Uzun Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunabilirler. Dubai Aile Ziyareti Vizesi için tek girişli ve çok girişli seçenekler bulunmaktadır. Dubai Aile Ziyareti Vizesi için başvuran kişilerin vizesinin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmasını istemektedir.

Kısa Süreli Dubai Ziyaretçi Vizesi, bu vize çeşidi için seyahatlerinin sıklığına göre tek giriş ya da çok giriş hakkı verilmektedir. Kısa süreli ve tek giriş için 30 gün konaklama hakkı tanımakta ama seyahat sürenizi 28 günle sınırlı tutmaktadır.

Uzun Süreli Dubai Ziyaretçi Vizesi, bu vize çeşidi için başvuruda bulanan kişilere de yine seyahat sıklıklarına göre tek giriş veya çok girişli seyahat olanaklarına sahip olabilmektedirler. Uzun süreli Dubai Aile Ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişiler Dubai’de 90 gün kalma hakkına sahiptir.

Dubai Aile Ziyareti vizesine başvuran kişi 18 yaşından küçük ise tarafından doldurulacak vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır.

Dubai Ziyaretçi (aile) Gerekli Olan Evraklar;

Dubai Aile Ziyareti Vizesi e-vize özelliği taşıyan bir vize türü olduğu için hazırlanması gereken evraklar yine renkli olarak taratılmış bir şekilde Dubai e-vize sistemine yüklendikten sonra vize işlemleri başlamış olmaktadır. Dubai aile ziyaretin de kullanılacak evraklar şu şekildedir,

  1. Renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi
  2. Renkli olarak taranmış
  3. Dubai Aile Ziyareti Vizesi işlemleri için yatırılan banka dekontu
  4. Renkli olarak taranmış yabancı vatandaşlar için T.C. oturum belgesi