VİZE ÇEŞİTLERİ

VİZE ÇEŞİTLERİ

Seyahat etmek istiyoruz. Yaz geldi ve kanımız kaynıyor. Fakat maalesef istemekle olmuyor bunun bir sürü aşaması var tabi en önemlisi de ‘Vize İşlemleri’. Farklı amaçlarla yapacağınız yurtdışı seyahatlerinizde Türkiye birçok ülkede vizeye tabii tutulmaktadır. Bu sebeple vize işlemleri kaçınılmaz hale geliyor.

Her vize gidiş sebeplerinize göre gruplara ayrılır. Alınacak vizelerde yapmanız gereken yapmak istediğiniz ziyaret nedenine göre değişiklik göstermektedir.  Örnek vermek gerekirse turistlik amaçla yapılacak bir ziyaret ile iş görüşmesi için yapılacak ziyarette istenecek belgeler farklılık göstermektedir. Bu sebeple gidiş sebebinizi doğru belirleyerek ve gerektirdiği belgeleri en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Turistlik amaçla yapılacak bir ziyaret ile ticari bir amaçla yapılacak ziyarette istenecek belgeler farklılık göstermektedir ve ticari sebeplerle gideceğiniz bir ülkeye turistik vize ile gitmeniz o ülke tarafından cezai yaptırım uygulamasına sebep olabilir. Vize alımı esnasında istenecek belgeler vize çeşidine göre değişmekle beraber her ülkeye özgü vize rejimleri olduğundan ülkeden ülkeye de istenen belgeler değişiklik gösterir. Bu yüzdendir ki her şeyden önce gideceğiniz ülkeye ve yapacağınız ziyarete göre almanız gereken vizeye karar vermeli belgelerinizi ona göre hazırlamalısınız. İşlerinde uzman personelimiz bu konularla ilgili yardıma hazır olacaklardır.

Ülkemizde genelde alınan vize türleri turistlik vize, transit vize, ticari vize ve öğrenim için alınan vizelerdir. Fakat vize türleri bu kadarla sınırlı değildir. Bu yüzdendir ki mutlaka tüm vize türlerini inceleyip sizin için en uygun vize türünde karar kılmalı ve o vize türünü almak için belgelerini düzenlemeli veya düzenletmelisiniz.

Vize işlemlerini tarafımızdan kolay ve sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.