Almanya Vizesi, Cezayir Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya, Almanya Vizesi alarak her yıl on binlerce Türk vatandaşı tarafından ziyaret edilmek istenen ve en çok Schengen vizesi başvurusu alan ülkelerden biridir. Almanya’nın tarihi dokusuna ve turistik beldelerine olan ilgi ve bir çok Türk vatandaşının Almanya’da yaşayan yakınlarını ziyaret etmek istmeleri sebebiyle Almanya’ya vize talebi oldukça fazladır. Almanya vizesi bulunan bir vatandaşımız, Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere, ek bir vize başvurusu yapmadan seyahat edebilir.

Karmaşık ve uzun gibi algılanan Almanya Schengen vize başvurusu Vizemhazir.com profesyonel ekibiyle oldukça hızlı ve kolaydır. Türkiye’de Almanya vize başvuruları için tek yetkili organizasyon İdata’dır. Vizemhazir.com ekibi tüm evraklarınızı eksiksiz olarak toplar, formlarınız doğru bir biçimde doldurur ve başvuru dosyanızı İdata Almanya vizesi yetkililerine teslim eder. Almanya Schengen vize başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar vizemhazır.com danışmanları her aşamada yanınızda olacaktır.

Almanya Vizesi – Turistik Vize

Almanya turistik vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza göre sınıflandırılmıştır. Aşağıdaki bölümden durumunuza uygun olanı seçip vize başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

 1. Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır).
 2. Almanya Schengen vize başvuru formu  (El ile doldurulmuş, tarih ve imzaları atılmış başvuru formu).
 3. 2 adet biometrik yeni fotoğraf (3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)
 4. Kimlik fotokopisi.
 5. Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 6. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 7.  Kimlik fotokopisi
 8.  Kişi yabancı uyruklu ise, en az 6 ay geçerli TC ikamet izni ve çalışma izni fotokopisi
 9. Seyahat Sağlık Sigortası  (30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir) *Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için vizemhazır.com çağrı merkezini arayınız.
 10. Hotel ve Uçak bileti ön rezervasyonları
 11.  Banka hesap dökümü( Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş. Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin Banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000 TL bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir başvuru sahibi için bulunması gereken minimum tutar; 4.000 TL’dir.)
 12.  Kişi Serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa; Noter onaylı iş sözleşmesi (Orjinal belge sunulmalı)

Not: 2., 9. ve 10. maddeler Vizemhazir.com danışmanı tarafından hazırlanacaktır.

Almanya vizesi için başvuru yapacak olan özel sektör çalışanları, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. İşveren Yazısı: Görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda Almanca ve İngilizce imzalı ve kaşeli belge.
 2. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının orijinalleri (Mevcut Bakiyesi ve Hesap Hareketleri )
 3. Son 3 aya ait kaşe ve ıslak imza bulunan maaş bordroları.
 4. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 5. SGK(4a) Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 6. Çalışılan şirketin imza sirküleri kopyası (Güncel)
 7. Çalışılan şirketin Ticaret Sicil Gazetesi kopyası
 8. Vergi levhası fotokopisi.
 9. Son 3 aya ait Faaliyet Belgesi

Almanya vizesi için başvuru yapacak olan şirket sahipleri ve ortakları, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Sahibi veya ortağı olduğunuz firmanın antetli kağıdına, seyahat başlangıç ve bitiş tarihini ve ziyaret amacınızı ifade eden mektup. Mektup orjinali ıslak imza ve kaşeli olmalıdır.
 2. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının orjinalleri (hesap hareketlerini içermelidir). Hesap cüzdanı veremeyenler, hesap hareketlerini içeren bir döküm alarak, bankaya kaşe ve imza ekletmelidir.
 3. Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
 4. Vergi levhası kopyası.
 5. İmza sirküleri kopyası.
 6. Son 3 aya ait faaliyet belgesi

Almanya vizesi için başvuru yapacak olan kamu çalışanları, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Çalışmış olduğunuz kamu kurumunun antetli kağıdına, çalışmakta olduğunuz pozisyonu, iş başlangıç tarihini, aylık maaşınızı, izinli olduğunuz dönemi ve dönüşünüzde aynı işe devam edeceğinizi ifade eden mektup. Mektup aslı, ıslak imza ve kaşeli olmalıdır.
 2. Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 3. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (Güncel)
 4. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 5. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (mevcutsa)
 6. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının asılları (hesap hareketlerini içermelidir). Hesap cüzdanı veremeyenler, hesap hareketlerini içeren bir döküm alarak, bankaya kaşe ve imza ekletilmelidir.
 7. Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.

Vizem Hazır