Amerika Vizesi, Cezayir Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika dünyanın her ülkesinden birçok insanın bir arada huzur içinde yaşayabildiği nadide ülkelerden biridir. Bu özelliği ile cazibe merkezi olan Amerika her insanın bir gün ziyaret etmek istediği bir ülkedir. Ülkemizden her yıl on binlerce insanın çeşitli amaçlarla (turistik, ticari, eğitim) vize başvurusu yaptığı bilinmektedir. Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri Amerika’ya seyahat için vizeye tabidir.

Amerika vizesi başvurusunun en önemli kısmı tamamen elektronik ortamda doldurulan DS 160 formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmaktır. Bu form sabit bir formatta değildir. Her adaya göre farklı soruların çıktığı formda kişisel bilgiler, çalışma ve seyahat geçmişlerine dair oldukça detaylı bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Formun doğru ve eksiksiz doldurulmasıdır. Formu yanlış ya da eksik doldurmak, vize sürecinin uzamasına, hatta reddine sebep olacağından, form doldururken Vizemhazir.com’un profesyonel danışmanlarından destek almanız avantajınıza olacaktır. Seyahat tarihinizden 90 gün önce vize başvurusunda bulunma hakkına sahipsiniz. Belirlemiş olduğunuz tarihte seyahat edebilmeniz için özellikle turizm sezonlarında yaşanan yoğunluğu da göz önünde bulundurarak, en az 45 gün önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

Vize Başvurusu

Vizemhazir.com, Amerika vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması için bu süreci uzman ekibiyle titizlikle yönetir. Vize başvurunuz tamamlanıncaya kadar uzman vize danışmanınız vize başvuru sürecinin takibinde olacağı için gereksiz zaman kaybı yaşamayacak ve en büyük red alma sorunlarından biri olan yanlış ya da eksik belge sunumu, hatalı vize statüsünde başvuru gibi basit hatalar sebebiyle olumsuz bir sonuçla karşılaşmayacaksınız. Amerika vize başvurusu randevu sistemi ile işlemekte ve Amerika Konsolosluğu aracılığıyla şahsen (mülakat) başvuru gerektirmektedir. Ancak, 14 yaş altı ve 80 yaş üstü başvuru sahipleri bu zorunluluktan muaf olabilirler. Amerika vizesi mülakat süreci başlamadan önce Vizemhazir.com müşteri temsilcimiz yanınızda olacaktır. Amerika vize mülakatında belirleyici olan vize mülakatı için ayrılan kısıtlı zamanda seyahat niyetinizi, amacınızı, Amerika’da kalacağınız süreyi, konaklayacağınız yeri doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Amerika vize mülakatı konusunda gerekli bilgileri uzman danışmanımızdan alabilirsiniz. Vizemhazir.com tüm deneyimiyle Amerika seyahatinizi (turistik, ticari, öğrenci vb.) kusursuz tamamlayabilmeniz, seyahatinizin planladığınız tarih ve saatte gerçekleşebilmesi için sorumluluklarını yerine getirir.

Ticari Vize

Amerika ticari vizesi için gereken evraklar ın önemli bir kısmı Amerika turistik vizesi için gereken evraklarla aynıdır. Farklı olarak Amerika ile gerçekleştireceğiniz ticari ilişkileri gösteren evraklar eklenmelidir.

  1. Amerika Konsolosluğu’na hitaben, davet eden Amerikalı şirket yetkilisi tarafından İngilizce Ticari Vize Davetiyesi (kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, kişi ile yakınlık derecesi, seyahatin nedeni, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve Amerika’yı ne zaman terk edeceği gibi bilgileri içermelidir. Ayrıca, davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgisi, şirket pozisyonu, vatandaşlık statüsü belirtilmelidir).
  2. Amerika ticari vize talebi ticari organizasyon veya fuar katılım amaçlı ise giriş bileti, giriş kartı ya da ticari organizasyonun bilgilerini içeren belgeler eklenmelidir.

Turistik Vize

Amerika turistik vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza göre sınıflandırılmıştır. Aşağıdaki bölümden durumunuza uygun olanı seçip vize başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.