fbpx

Cezayir Ticari Vize Alma

Cezayir Ticari Vize AlmaCezayir Ticari Vize

Cezayir ticari vize, Kuzey Afrika ülkesi olan Cezayir ülkesine gidecek olan Türk yurttaşlar, iş gerekçesi ile seyahat edecekse istenen bu vize türüdür. Cezayir ticari vize, bu ülkeye sadece iş gerekçesi ile gidenlerden istenmemektedir. Cezayir ülkesine Ya kongreye ya fuar ya eğitim yahut ta seminer gibi gerekçelerle bu ülkeye gitmek isteyenlerin de alması gereken bir vizedir.

Hangi gerekçe ile Cezayir’e gidilecekse, ilgili Cezayir firmasından davetiye yazısı alınması da zorunludur. Cezayir çalışma ticari vizesi başvurusunda bulunanlar, o ülkeden gelen davet yazılarının ya Fransızca ya da İngilizce olmalarını da iyi bilmelidir. Ayrıca davet yazılarının hem orijinal hem belediye onaylı hem de ıslak imza ve mühürlü olması gerekir.

Davetiye yazısı, vize başvuru evrakları arasında mutlak surette olması gerekir. Şayet davetiye yazısı olmazsa, Cezayir Ankara Büyükelçiliği veyahut ta Cezayir İstanbul başkonsolosluğu vize merkezi, vize başvurusunu reddedecektir. Cezayir ticari vizesi işlemleri için şahsi başvurular yapılabildiği gibi toplu halde başvuruda da bulunula bilmektedir. Yalnız bireysel yahut toplu seyahatler için gerekli olan evrak çeşitliliğinde değişiklikler arz ede bilinmektedir. Vizem Hazır.

Cezayir Ticari Vize Dosyasında Bulunması Gereken Evraklar

Davetiye

Cezayir, ülkeyi gezmek veyahut ta ülkeye girmek isteyenlerin, amaçlarına göre davetiye istemektedir. Cezayir vatandaşı ve firmasından alınan davetiye, ilgili evrakların içinde mutlaka yer almalıdır. Bu vizenin çıkmama olasılığını arttırmaktadır. Cezayirli firma, Türk yurttaş için şirketinin başlıklı kâğıdı ile hem kaşeli hem de imzalı olarak hazırladığı davetiye belgesini elektronik posta olarak göndermelidir.

Antetli kağıtta yer alan bilgiler arasında, Cezayir’e gidecek olan kişinin adı ve soyadı bulunmalıdır. Bunun yanında, Türk yurttaşın doğum tarihi ile pasaportunda bulunan bilgiler de yer almak zorundadır. Ayrıca seyahatin içeriğinin nelerden oluştuğu ve referans olan kişilerin bilgilerine de yer verilmelidir. Masrafları kimin karşılayacağına dair belgelerde içermelidir. Yani, seyahatin amacından seyahatin maddi yükünü kimin karşılayacağı kadar her türlü bilgi ve belge istenir.

Vize başvuru randevusu alma

Randevu, vize merkezi için öncelikli yapılması gereken işlemlerdendir. Cezayir Ankara Büyükelçiliği yahut ta Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu vize merkezinden ya da bu resmi kanalların internet sitelerinden çevrimiçi olarak randevu alınır. Cezayir ticari vize için de bu gerekli bir durumdur.

Vize başvuru formunun doldurulması

Cezayir ticari vizenin ilk ve en önemli adımı, başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize merkezi, başvuru formunun eksiksiz doğru ve diğer bilgilerle çelişmeyecek şekilde doldurulmasını talep eder. Formda doldurulması gereken bilgileri ile evrak listesinde bulunan belge ve bilgilerin çelişmemesi vizemin çıkması için önemlidir. Ayrıca önemli olan bir nokta da, vize başvuru forumunun ya Fransızca ya da İngilizce olarak doldurulacak olmasıdır. Cezayirli firmanın göndereceği davetiyedeki bilgilerle de örtüşmesi beklenir ve gerekir.

Vize talep dilekçesi verme

Cezayir ticari vize dilekçesi, Cezayir’den davet edilen şirket tarafından, yine şirketin antetli kağıdına, Cezayir İstanbul başkonsolosluğuna yahut ta Cezayir Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmış olmalıdır. Şirketin kaşesi ve ıslak imzası, vize talep dilekçesinde yer almalıdır. Vize talep dilekçesinde ayrıca, Cezayir’e davet eden vize başvuru sahibinin mesleği ve görev bilgileri de yer almalıdır. Ayrıca, maaşına dair bilgileri ile Cezayir’e gerçekleştireceği seyahatin hangi tarih aralıklarına denk geldiğinden de bahsedilmelidir. Son olarak dilekçede, söz konusu bu seyahatin, kimin tarafından finanse edileceği bilgi ve belgeleri de içermelidir. Cezayirli firma tarafından İngilizce yahut ta Fransızca olarak yazılması gereken bu dilekçe, vizenin çıkma şartlarından biridir.

Pasaport

Cezayir ticari vizesi için gerekli olan pasaport ta yeni olmalıdır. Son on sene içerinde çıkarılmış olması gerekir. Ve en azından iki sayfasının da vize işlemleri için boş olması aranmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara & Vize Al