Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi işlemlerinizi uzman teknik personelimiz ve uzun yıllardır Cezayir Büyükelçiliklerimiz ve Konsolosluklarımız ile yürüttüğümüz ortak çalışmalar ile en hızlı şekilde yürütmekteyiz. Kuzey Afrika’da yer alan ve Arap ülkelerinden biri olan Cezayir Akdeniz’in kıyısında bulunan bir ülkedir. Başkenti Ülkenin ismi olan Cezayir şehridir. Cezayir şehrine beyaz şehir denmesinin sebebi ise şehirdeki çoğu binanın beyaz olmasıdır. Fransız mimarisinin izlerini taşıyan Cezayir şehri turistlerden oldukça ilgi görmektedir.

Cezayir vize başvurusunun en önemli kısmı vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulmasıdır. Bu formu sizin adınıza Vizemhazir.com profesyonel danışmanınız dolduracak ve yanlış veya eksik form sunma sebebiyle vize sürecinin uzaması gibi bir  durum yaşamanızı önleyecektir.

Cezayir vizesi başvuruları Cezayir Konsolosluğu Aracılığı ile yapılmaktadır. Vizemhazir.com ekibi vize başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar her aşamada yanınızda olacaktır.

Ticari Cezayir Vizesi

Cezayir ticari vizesi için gereken evrakların önemli bir kısmı Cezayir turistik vizesi için gereken evraklarla aynıdır. Farklı olarak Cezayir ile gerçekleştireceğiniz ticari ilişkileri gösteren evraklar eklenmelidir.

 1. Davet eden şirket yetkilisi tarafından  Ticari Vize Davetiyesi (kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, kişi ile yakınlık derecesi, seyahatin nedeni, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve Cezayir’i ne zaman terk edeceği gibi bilgileri içermelidir. Ayrıca, davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgisi, şirket pozisyonu, vatandaşlık statüsü belirtilmelidir).
 2. Cezayir ticari vize talebi ticari organizasyon veya fuar katılım amaçlı ise giriş bileti, giriş kartı ya da ticari organizasyonun bilgilerini içeren belgeler eklenmelidir.

Turistik Vize

Cezayir turistik vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza göre sınıflandırılmıştır. Aşağıdaki bölümden durumunuza uygun olanı seçip vize başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

 1. En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 2. Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Davetiye (Cezayir turistik vizesi için gereken davetiye, davet eden şahsın Cezayir’de ikamet ettiği belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Davetiyenin olmadığı durumlarda Cezayir’deki bir turizm acentesinden satın alınmış bir tur sözleşmesinin alınması ve vize başvuru sahibi tarafından Cezayir vizesi için gereken evrak listesine eklenmesi gerekmektedir.)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Not: 3. Ve 5. maddeler Vizemhazir.com ekibi tarafından hazırlanacaktır.

Cezayir vizesi için başvuru yapacak çalışanlar, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Cezayir konsolosluğuna hitaben vize talep mektubu (Çalışmış olduğunuz firmanın antetli kağıdına, çalışmakta olduğunuz pozisyonu, aylık maaşınızı ve seyahat amacınızı içeren bir mektup yazmalısınız. Mektup şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır).
 2. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının orjinalleri ( Mevcut Bakiyesi ve Hesap Hareketleri )
 3. Son 3 aya ait kaşe ve ıslak imza bulunan maaş bordroları.
 4. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 5. SGK(4a) Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 6. Çalışılan şirketin imza sirküleri kopyası (Güncel)
 7. Çalışılan şirketin Ticaret Sicil Gazetesi kopyası
 8. Kredi kartları fotokopisi
 9. Vergi levhası kopyası.
 10. Gayrimenkul tapu fotokopisi
 11. Son 3 aya ait Faaliyet Belgesi
 12. Otel ve uçak rezervasyonları (Vizem Hazır danışmanı tarafından hazırlanacaktır).

Cezayir vizesi için başvuru yapacak olan şirket sahipleri ve ortakları, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Cezayir konsolosluğuna hitaben sahibi veya ortağı olduğunuz firmanın antetli kağıdına, seyahat başlangıç ve bitiş tarihini ve ziyaret amacınızı ifade eden mektup. Mektup orjinali ıslak imza ve kaşeli olmalıdır.
 2. Son 3 aya ait banka hesap cüzdanlarının orjinalleri (hesap hareketlerini içermelidir). Hesap cüzdanı veremeyenler, hesap hareketlerini içeren bir döküm alarak, bankaya kaşe ve imza ekletmelidir.
 3. Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
 4. Vergi levhası kopyası.
 5. İmza sirküleri kopyası.
 6. Son 3 aya ait faaliyet belgesi
 7. Kredi kartları fotokopisi
 8. Gayrimenkul tapu fotokopisi
 9. Otel ve uçak rezervasyonları (Vizem Hazır danışmanı tarafından hazırlanacaktır).

Cezayir vizesi için başvuru yapacak olan öğrenciler, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Cezayir Konsolosluğu vize departmanı’na hitaben dilekçe
 2. Okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi
 3. 18 yaş dolmamış ise anne ve babadan Cezayir ya seyahat edebilmesi için muvafakat name
 4. Aile işveren ise veya bordrolu ise yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eklenecektir.
 5. Anne veya Babanın geçerli ya da eski Cezayir vizesi varsa fotokopileri

Cezayir vizesi için başvuru yapacak olan öğrenciler, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Emeklilik kartı fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr  sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı  fotokopisi
 2. Maaş aldığı Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 3. Kişisel banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (En az 5000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 4. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Cezayir vizesi için başvuru yapacak olan ev hanımları, daha önce belirtilen temel evraklara ek olarak aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

 1. Evli Olanlardan evlilik cüzdanı fotokopisi
 2. Ailede geçimi sağlayan aile bireyine ait belgeler
 3. Cezayir konsolosluğu vize departmanı’na hitaben yazılmış seyahat detaylarını ve vize talebiniz belirten dilekçe
 4. Gayrimenkul tapu fotokopisi
 5. Eşinin geçerli ya da eski Cezayir vizesi varsa fotokopileri