Dubai Vizesi, Cezayir Vizesi

Dubai Vizesi

 • Dubai vizesi için gerekli evraklar, Dubai seyahatinizin içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Şöyle ki, Dubai turistik vize, Dubai ziyaret vizesi, Dubai ticari vize Dubai seyahatinizin içeriğini belirleyen vize çeşitleridir. Vize talep gerekçenize göre başvuru evraklarınız farklılık gösterirken. Ayrıca Konsolosluk bazı durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilmektedir. Dubai Konsolosluğunun talepte bulunduğu ek evraklar Dubai vizesi için gerekli olan evrakları farklılaştırır.
 • Dubai Emirliği/Birleşik Arap Emirlikleri(BAE)’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Dubai vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde Dubai (BAE) vize işlemlerinden muaftır. Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına uygun kategoride yer alan vize çeşidine başvuru yapmalıdır.
 • Dubai Transit Vizesi: Dubai üzerinden başka ülkelere geçiş yapmak amacıyla alınan vizedir. Ülkeye girişten itibaren 96 saat konaklama hakkı tanır. Dubai Transit Vizesi uzatılamaz. Dubai transit vize başka ülkeye seyahat etse dahi Dubai Havaalanına inen yolcular için uygulanan bir vizedir. Havaalanı terminallerinden transit uçuşlar için 3 ayaklı uçak bileti yalnızca transit uçuşlar için gereklidir. 24 saati aşmamak koşuluyla, havaalanından dışarıya çıkmamak koşuluyla seyahat edeceklerin transit vize almalarına gerek yoktur.
 • Dubai vizesine Türkiye’de oturum izni olduğu halde başvuru yapamayacak bazı ülkeler vardır. Bu ülkelerin vatandaşları Dubai’de yasaklı ülke statüsünde bulunmakta olup Türkiye’den başvuru yapamazlar. Dubai vizesine başvuru yapamayacak ülkeler ise; Suriye, Filistin, İsrail, Afganistan’dır. Belirtilen ülkeler dışında kalan tüm Orta Doğu ülkelerinin vatandaşları Türkiye oturumu olup Türkiye’de başvurularını gerçekleştirebilirler. Avrupa Birliği vatandaşları Dubai vizesi almadan Dubai’ye giriş yapabilmektedir.
 • Dubai vize türünüzü belirledikten sonra gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir.
 • Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu, Dubai vizesi başvurusu için hazırladığınız evraklara ek evraklar isteyebilir. Dubai vize başvurunuz için bu bilgi göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Dubai vizesi başvurusu için istenen evraklar eksiksiz şekilde tamamlanmalı ve organize edilmelidir. Dubai vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları Online Dubai vizesi başvuruları konusuna hizmet vermemektedir.
 1. Pasaport Fotokopisi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. 1 adet fonu beyaz fotoğraf
 4. Uçak Rezervasyonu (Vizemhazir.com danışmanı tarafından hazırlanacaktır).

* Tüm  evraklar renkli olarak taranmalı ve jpeg formatında kaydedilmelidir.
* Telefonla çekilen fotoğraflar, net taranmayan evraklar kabul edilmeyeceğinden, bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.