Endonezya Vizesi, Cezayir Vizesi

Endonezya Vizesi

Vizem Hazır, Endonezya Vizesi Veren Firmalardan biridir. Endonezya vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Endonezya ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Endonezya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Endonezya için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Endonezya vizesi için mesleksel durumunuza göre Endonezya vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınız varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Endonezya Vize Başvurusu

Endonezya Konsolosluğu, vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır.

Endonezya vizesi başvuru sahipleri, Endonezya Vize Başvuru Formu ile birlikte seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler ve ulaşım- konaklamaya ait rezervasyon belgelerinin vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. Endonezya’ya seyahat bir davet üzerine gerçekleştiriliyor ise; Davet Mektubu’nun sunulması önemle tavsiye olunur.

Endonezya Konsolosluğu vize işlemleri için başvuru tarihinden ileriye doğru en az 6 ay geçerlilik süresine sahip pasaportu zorunlu tutmaktadır. 10 yıldan eski, yıpranmış olmayan ve Endonezya vizesinin basılabilmesi için en az 2 boş sayfaya sahip olan pasaportla yapılan başvurular kabul edilmektedir.

Endonezya vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişilerin, Endonezya Konsolosluğu/ Büyükelçiliğinin 2015 resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir

Endonezya seyahati bulunan kişilerin söz konusu tarihleri göz önünde bulundurarak başvurularını planlamaları, seyahat programlarının aksamaması için önemlidir.

Endonezya vizesine sahip olanların bu detayları atlamaması, planladıkları seyahat planlarının sorunsuz ilerlemesi açısından önemlidir. Endonezya vizesine sahip olanlar ya da Endonezya’ya seyahat yapmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Vizem Hazır tarafından başvurularını sorunsuz halledebilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Endonezya Vizesi İçin Gereken Evraklar

  • Pasaport (Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve kapı vizesinin basılabilmesi için 2 sayfası boş olan)
  • Kimlik kartı
  • Seyahat belgeleri (Uçak biletleri vb.-Özellikle dönüş bileti olmalı)
  • Konaklama yerini gösteren belgeler (Otel rezervasyonları vb.)
  • Varsa davetiye
  • Finansal durumu gösteren belgeler de talep edilebilir.

Endonezya Kapı Vizesi Uygulaması

Endonezya Cumhuriyeti’nin 12 Ocak 2010 tarihinde aldığı İnsan Hakları ve Hukuku kararlarına göre 65 ülke vatandaşını, Kapı Vizesi uygulamasından yararlandırmaktadır. Türkiye vatandaşları da Endonezya’ya hava alanı veya liman gümrük kapılarından girişte, maksimum 30 gün ikameli Kapı Vizesi alma hakkına sahiptir. Endonezya’ya 30 günden fazla ikameli seyahat planı olan Türk vatandaşları, Ankara Endonezya Büyükelçiliği’ne Endonezya Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.