Finlandiya Vizesi, Cezayir Vizesi

Finlandiya Vizesi

Vizem Hazır, Finlandiya Vizesi Veren Firmalardan biridir. Finlandiya vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Finlandiya ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Finlandiya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Finlandiya için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Finlandiya vizesi için durumunuza göre Finlandiya vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınız varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen Bölgesi’ne geçiş ve bölgedeki farklı ülkelere seyahat için Schengen Vizesi alma zorunluluğu bulunmakta. Bu yazıda Finlandiya vizesi nasıl alınır konusundan bahsedeceğiz. Schengen vizesi başvuru dosyasını hazırlarken seyahat amacınızı net olarak belirtmeli ve bu vize türüne göre vize başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız. Finlandiya Schengen Vizesi başvuru dilekçenizi yazarken hangi kategoriden başvuru yapacağınız, yazacağınız dilekçe ile anlaşılacaktır: Bu nedenle başvuru detaylarınızdan ayrıntılı olarak bahsetmeniz büyük önem taşımaktadır. Schengen vize türlerini şöyle sıralayabiliriz: Turist vizesi, aile ve arkadaş ziyareti, iş gezisi, AB/AEA vatandaşları ve aile üyeleri, eğitim kültürel ve sportif faaliyetler.

Finlandiya vize başvurusu ile farklı Schengen ülkelerine seyahat edilecek ise hangi ülkede daha uzun kalacağınızı belirlemek de önem arz etmektedir. Hangi ülkede daha uzun kalınacaksa vize başvurusunun o ülkeden yapılması ve o ülkeden schengen bölgesine giriş yapılması gerekmektedir.

Kısa dönem Schengen vizesi için başvuru yapacaksanız, Finlandiya’da kalış süreniz tek girişli veya çok girişli olmak üzere ikiye ayrılmakta, en az 90 gün, en çok 180 gün kalış izni alabilmektesiniz. Başvuru yaparken VIS sistemi de ayrı bir önem teşkil etmektedir.

Finlandiya Vize Türleri

Finlandiya için vize başvurusunda bulunurken başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi adına öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken hangi vize türüne başvuru yapacağınızı netleştirmektir. Statünüz, seyahat amacınız ve kriterlerinize göre eşleşecek vize türünü bulmak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını doğrudan etkileyecektir.

Finlandiya vize türleri 5 kategoriye ayrılmaktadır.

Turistik Finlandiya Vizesi

Bu vize türüyle Finlandiya’da her türlü turistik gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. Finlandiya’da bulunan şehirlerin kültürü, tarihi yerleri ve turistik mekanlarını ziyaret edip keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu vize türü için bir araya getirmeniz gereken evraklar web sitemizin vize işlemleri alt başlığında belirtilmiştir.

Ticari Finlandiya Vizesi

İkamet ettiğiniz yerde aktif olarak çalıştığınız şirkete bağlı olarak Finlandiya’ya yapacağınız iş seyahatine çıkabilir, her türlü ticari faaliyet için bu vize türüne başvuru yapabilirsiniz.

Transit Finlandiya Vizesi

Bir diğer vize türü transit dediğimiz, Finlandiya bölgesinden geçip bir başka ülkeye seyahat etmek amacıyla alacağınız vize türüdür.

Finlandiya Aile | Arkadaş Vizesi

Aile arkadaş ziyaret vizesiyle de Finlandiya’da bulunan akrabalarınızı, arkadaşlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Bu vize türünde davetiye önem arz eden bir belgedir. Başvurunuzda bu evrakı bulundurmanız lehinize olacaktır.

Kültürel, spor vizesi ile de her türlü sosyal faaliyete katılabilir, katılacağınız etkinliğe dair resmi belgelerle bunu kanıtlayabilir ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu Finlandiya vizesi türleri kapsamında seyahat amacınızı çok iyi belirlemelisiniz. Başvurduğunuz kategori vize sonucunuzu direkt olarak etkilemektedir.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan Vizesine Başvuracak Vatandaşlarımız İçin Önemli Uyarı: Tüm Schengen Ülkeleri İçin Geçerli Olmak Üzere Veriliş Tarihi 10 Yıldan Eski Olan Pasaportlara Vize Verilmemektedir.  Bu Uygulama Sadece Yeni Başvurularda Geçerli Olup, Eski Pasaportunda Schengen Vizesi Olan Vatandaşlarımız Vizesinin Geçerlilik Süresi Bitene Kadar Seyahatlerinde Eski Pasaportunu Kullanabilirler. Ayrıca Yeşil, Gri ve Siyah Pasaportlardan 90 Güne Kadar Vize İstenmemektedir. Bordo Pasaportlardan Vize İstenmektedir.

 • Pasaport
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname
 • Finlandiya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
 • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi ( Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
 • Mesleki Belgeler
 • Finansal Belgeler

Finlandiya Vizesi için Davetiye

Finlandiya’ya yakınlarını akrabalarını ziyaret edecek olanların Finlandiya aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Finlandiya turistik vize başvuru evraklarında davetiye gerekmezken, Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için Finlandiya’da ziyarette bulunacağınız kişiden gönderilmiş davetiyenin alınmış olup Finlandiya vize evraklarına eklenmesi gerekir.

Finlandiya davetiye formu Finlandiya resmi temsilciliklerine ait web sitelerinden indirilebilmektedir. Davetiye bizzat yanında konaklamak üzere gidilecek şahıs tarafından doldurulur. Bu davetiye İngilizce ve Fince hazırlandığı için formada yer alan sorulara bu dillerde yanıt verilmesi gerekmektedir. Form davet eden kişiye ait kişisel bilgiler, meslek, iletişim ve adres bilgilerini içerir. Finlandiya davetiyesinin geçerlilik süresi 3 aydır ve Schengen vizesi alınacağının garantisini vermez. Finlandiya vizesi için gereken davet mektubunun emniyet veya yerel kayıt bürosu gibi bir kurum tarafından onaylanması gerekmemektedir. Finlandiya davet mektubunun hukuki bir bağlayıcılığı yoktur ancak verilen bilgilerin doğru olması yanıltıcı olmaması gerekir. Davet mektubu daveti yapan kişinin iletişim bilgileriyle birlikte Finlandiya seyahatinin amacını, ziyaretçinin konaklama adresini de içerir. Finlandiya davet mektubunun orijinal hali doğrudan başvuru sahibine veya Finlandiya Büyükelçiliğine gönderilmelidir. Faks veya e-posta aracılığıyla gönderilen davetiye yazıları kabul edilememektedir.

Finlandiya Vize Ücreti ve Finlandiya Vize Çıkış Süresi

Finlandiya vize ücreti başvuru yaptığınız vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Finlandiya vize ücreti Euro üzerinden ödenmektedir. En güncel vize ücretlerini öğrenmek için temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Finlandiya vize işlemlerinde vize danışmanlık, acente destek ve kargo-kurye bedelleri ekstra hizmete tabi olduğundan ücretler değişiklik gösterebilir. Finlandiya vizesinin çıkış süresi 8 ila 15 iş günü arasında değişir. Finlandiya vize başvuruları sırasında Finlandiya Konsolosluğunun ve Büyükelçiliğinin yoğunluğu ve tatilden dolayı kapalı olduğu günlerin de dikkate alınması gerekmektedir.

Finlandiya vizesine sahip olanların bu detayları atlamaması, planladıkları seyahat planlarının sorunsuz ilerlemesi açısından önemlidir. Finlandiya vizesine sahip olanlar ya da Finlandiya’ya seyahat yapmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Vizem Hazır tarafından başvurularını sorunsuz halledebilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Adımları

Finlandiya vize başvurusunu Vizem Hazır aracılığıyla yapıyorsanız takip edeceğiniz adımlar şunlar olacaktır:

 1. Finlandiya vizesi konusunda ülke temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.
 2. Finlandiya vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız.
 3. Finlandiya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vizem Hazır temsilcilerine teslim edebilirsiniz.
 4. Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim
 5. Biyometri bilgi beyanı
 6. Pasaport teslimi

Finlandiya Vize Reddi

Finlandiya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunurken bilmeniz gereken en önemli husus verilen olumlu ya da olumsuz kararın tamamen Finlandiya Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olduğudur. Konsolosluk evraklarınızın tam ve doğru olmasına bakmaksızın başvurunuzu reddedebilir. Finlandiya vize reddi alma riskinizi minimize etmeniz adına profesyonel destek almanızı önermekteyiz.

Finlandiya Konsolosluğu’nun talep etmiş olduğu şartlardan birinin ya da birkaçının yerine getirilmemesi belgelerin hatalı ya da yanlış beyan içermesi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına neden olmaktadır. Finlandiya için vize reddi bir sonraki başvurularınızı da etkilemektedir. Bu yüzden başvuru yaparken evraklarınızın tam, eksiksiz ve doğru beyan içerdiğinden emin olmalısınız.

Finlandiya vize reddi durumu bir daha başvuru yapamamanız anlamına gelmemektedir. Başvurunuz reddedilse de yeniden başvurabilir ya da itiraz edebilirsiniz. Konsolosluk bu anlamda vize reddine itiraz hakkı tanımıştır. Ancak bir sonraki başvuruda konsolosluğun talep ettiği şartların tamamını sağlamalısınız.