Gana Vizesi, Cezayir Vizesi

Gana Vizesi

Vizem Hazır, Gana Vizesi Veren Firmalardan biridir. Gana vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Gana ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Gana vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Gana için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Gana için durumunuza göre Gana vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Gana’ya yapacağınız seyahatlerinizde Gana vizenizi 24 saatte alabiliyorsunuz. Gana vizesi tek giriş ve çok girişli olmak üzere kısa süreli ve uzun süreli vizenizi alabilirsiniz.

Umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşlarına vize muafiyeti bulunmadığından bu ülkeye turistik, ticari, çalışma ve transit amaçlı seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız Gana vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Bosna Hersek, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kosova vatandaşları olanlar veya oturum izni belgesine sahip olanlarda Gana vizesine başvurabilirler.

Gana’ya seyahat edecek hizmet, hususi, diplomatik, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları Gana vizesine tabidir.

Gana vizesinde lazım olan evraklar vize türüne giriş sayışınıza ve başvuran kişinin meslek durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Gana vizesi tek girişli ve çok girişli olarak alınabilir. 3-6 ve 12 aylık çok girişli vizeniz verilmektedir. 6 aylık süreyle vizenizin onaylanması 6 ay süresince orada kalabileceğiniz anlamına gelmemektedir. 6 aylık süreyle tekrar vize almanızı gerektirmeden giriş ve çıkış yapmanızı sağlar.

Gana vizesi için gerekli olan evraklarda önemli olanların başında Gana Vize Başvuru Formu gelmektedir. Gana vizesi başvuru formu 4 adet İngilizce olarak ve büyük harflerle doldurmanız gereken bir formdur. Form doldururken eksik ve yanlış bilgi içeren formlar Gana Konsolosluğu ve Gana Büyükelçiliği tarafından geçersiz sayılacaktır.

Gana’ya seyahat etmek isteyen kişilerin gitmeden önce Gana vizesine tabi tutulmaktadırlar. Gana vize başvuru formu ve evrakların prosedüre uygun düzenlenmesi ve danışmanlık aldığınız Gana Konsolosluğu ya da Konsolosluğun yetkilendirilmiş olduğu vize acentelerinden Gana vizesi için yardım alabilirsiniz. Gana vize işlemleri hakkında Gana konsolosluğu karar verecek olan en yetkili birimdir.

Gana Vize Başvurusu ve Gana Vize Başvuru Formu

Gana vize başvuru formunu 4 ayrı formu kapsayacak şekilde doldurarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Gana konsolosluğu seyahat bitimi itibariyle en az 6 ay geçerli olan ve 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir.

Gana vize başvuru formu, Gana Konsolosluğu’nun belirleyerek sunmuş olduğu başvuran kişi hakkında konsolosluğun bilgi sahibi olması için hazırlanmış belgedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Gana vize başvuru formu evraklarında vermiş olduğunuz bilgilerle uyumlu olmalıdır.

Gana vizesi için gerekli evraklar

Gana vizesi için ihtiyacınız olan evraklar seyahat amacınıza göre ticari turistik vb gibi değişiklik gösterecektir. Gana turistik vize, Gana ticari vize ve Gana ziyaretçi vizesi birbirinden farklı ek evrakları içinde barındıran vize türleridir. Gana konsolosluğu ya da yetkili acentelerden Gana vizesi için gerekli olan evrakları öğrenebilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Gana konsolosluğu ek evrak isteme hakkına sahiptir. Gana Konsolosluğu başvuran kişi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için evrak talebinde bulunabilir.

Gana vizesine yenilenmiş bir pasaportla başvurmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Yıpranmış, hasar görmüş ve 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan Gana vize başvuru işlemlerinde Gana konsolosluğu tarafından Gana vize başvuru işlemleriniz kabul edilmeyecektir. Gana Konsolosluğu vizenizi onaylasa dahi ülkeye girişinizde sınır görevlilerinin sorumluluğunda olacaktır.

Ticari Vize

Gana Ticari Vizesi

Gana Ticari Vize İşlemleri için Gerekli Olan Evraklar

 1. Gana’daki firmadan gelecek olan davetiye
 2. Şirketin antetli kağıdına Gana Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 3. Son 3 aylık faaliyet belgesi
 4. Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 5. İmza sirküleri
 6. Güncel tarihli vergi levhası fotokopisi
 7. Kimlik fotokopisi
 8. Banka hesap dökümünüz
 9. Varsa; Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 10. En az 6 ay geçerli pasaport
 11. Arka fonu beyaz 2 tane biometrik fotoğraf
 12. Otel ve uçak rezervasyonu
 13. Sarıhumma aşı kartı (Aşı kartınız olmadan yaptığınız başvurularınız Gana Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.)

Gana Ticari Vize İşlemleri

Gana’ya yapacağınız iş seyahatleriniz için almanız gereken vize türü Gana ticari vize. Ticari vize, kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi durumunda da alınması gereken vize türüdür. Gana’ya ticari sebeplerle seyahat edebilmeniz için karşı firmadan davetiye yazısı alınmalıdır. Aksi durumda Gana Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini geri çevirecektir. Gana ticari vize işlemleri için kişisel veya grup halinde başvuru yapabilirsiniz.

Gana ticari vize alabilmek için Konsolosluğun belirlediği önceliklerine göre başvuru yapılmalıdır. Ticari vize başvurunuz için gerekli evrakları doğru ve eksiksiz olarak tamamlamanız ve Gana ticari vize ücreti için alınan ödeme fişi ile banka ödemesi gibi prosedürlerin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Gana ticari vizenizi alabilirsiniz.

Gana Ticari vize davetiyesi Gana Konsolosluğuna hitaben başvuru sahibinin kişisel bilgilerine ve pasaportuna dair bilgiler, seyahat içeriğini, seyahat masraflarınızın kimin tarafından karşılanacağına dair dökümanlar Gana ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi nedeniyle Gana Ticari vize davetiyesi zorunlu bir belgedir. Gana ticari vize işlemleriniz için gerekli olan davetiyenizin süresi 3 aydır. 3 ay geçerliliği olan davetiyenizle Gana ticari vize başvurularında sıkıntı yaşamayacaksınızdır.

Konsolosluğun başvuran kişi hakkında bilgi edinebilmesi için Gana vize başvuru formu dikkatli ve özenle doldurulmalıdır. Gana vize başvuru formu büyük harflerle okunaklı ve diğer evraklarınızla uyumlu olacak şekilde İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Gana ticari vize işlemleri esnasında dikkat etmeniz gereken konuları sıralamamız gerekirse;
Seyahatinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan güncel pasaportunuzu kullanmanız gerekir. Gana ticari vize başvurusunda seyahat tarihinizden maksimum 30 gün önce işlemlerinize başlamış olmanız gerekmektedir.

Turistik Vize

Gana Turistik Vize İşlemleri

Gana turistik vizesi için gerekli evraklar;

 1. Gana vizesi başvuru formu
 2. Pasaportunuz
 3. 4 adet biometrik pasaport
 4. Maaş bordrosu –Son 3 aylık- emekliyseniz kimlik kartı, öğrenciyseniz ise öğrenci belgesi- çalışıyorsanız çalıştığınız yerden alınmış dilekçe
 5. Gana büyükelçiliğine hitaben yazılmış Gana’yı ziyaret etme sebebinizi açıklayan İngilizce dilekçe
 6. Başvuru sahibi öğrenci ya da emekli ise seyahat süresince kendilerini nasıl finanse edeceklerine dair belgeler
 7. Öğrenci ya da emekliyseniz seyahatiniz süresince kendinizi nasıl finanse edeceğinize dair belgeler
 8. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 9. Sarı humma aşı kartı fotokopisi Sarı humma aşı kartı olmadan yaptığınız başvuruları Gana Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.
 10. Vize ücret dekontu

Gana Turistik Vize Başvurusu

Gana turistik vize başvuruları, Gana Konsolosluğu’nun belirlediği önceliklere göre evraklarınız eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasıyla başvuru süreciniz başlar. Gana turistik vizesi gerekli evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmalı, Gana vize başvuru formu doğru ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır.

Gana başvuru formu olmadan yapılan başvurular Gana Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir. Doğru şekilde hazırlanmış başvuru evrakları Gana Konsolosluğu ya da vize servisimizden başvuru yapabilirsiniz. Gana turistik vize başvurularında son 10 yılda alınmış ya da 10 yıldan eski olan pasaportlarla yapılan Gana vize başvurusu Gana Konsolosluğu tarafından kabul edilmez. Gana turistik vize başvurularınızda 10 yıl içinde alınmış ve seyahat bitim tarihinden 1 yıl daha geçerliliği olan pasaportlarınız tercih edilmelidir.

Gana vizesi için gerekli olan evrak listesi vize türüne, mesleki durumunuza ve giriş sayışınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Gana vizesi; Gana Turistik, Gana Ticari, Gana Aile ziyareti ve Gana Öğrenci vizesi olarak ayrılır.

Gana vizesi tek giriş ve çok giriş olarak verilmektedir. Çok girişli Gana turistik vizeniz 3-6 ve 12 aylık olarak verilmektedir. Bu size 3-6 ya da 12 ay boyunca Gana da kalma hakkı tanımaz sadece diyelim ki 6 aylık çok gırıslı turistik vizeniz onaylandı Gana göçmenlik bakanlığını tarafından verilen 60 günlük ikamet izni boyunca giriş ve çıkış yapabilirsiniz.

Gana konsolosluğu, Gana turistik vize işlemleri esnasında dikkat edilmesi gerekilen bazı kurallar:

Gana turistik vize işlemleri, son 10 yıl içinde alınmış en az 2 boş sayfası olan pasaportlarınızla başvuru yapabilirsiniz. Gana vizesine Gana turistik vizesi olarak başvurup çalışmak için giderseniz cezai yaptırımlara maruz kalırsınız. Gana turistik vize işlemleriniz yapılırken otel rezervasyonlarında Gana otellerinden seyahatinizin süresini kapsayan otel rezervasyonu yapılması gerekirken Gana otel rezervasyon dökümanlarını onaylanmış haliyle evraklarınız arasında bulundurmanız zorunludur. Seyahat sağlık sigortası da zorunlu evrakların arasındadır.

Gana turistik vize için gerekli olan evraklar yaşınıza çalışma ünvanınıza göre farklılık gösterecektir. Gana turistik çalışma vizesi, Gana turistik emekli vizesi, Gana turistik şirket ortakları vizesi farklı evrakları olan Gana turistik vize türleridir. Her vize çeşidinde sizden istenen evrakları seyahatinizin içeriğine göre başvurularda bulunmalısınız.

Gana ziyaretçi vizesi için gerekli evrak listesi

 1. Gana vize başvuru formu
 2. Pasaport
 3. Davetiye (Gana’daki ziyaret edilecek kişiden İngilizce davetiye)
 4. 4 adet biometrik fotoğraf
 5. Seyahat sağlık sigortasıı
 6. Kimlik fotokopisi
 7. Uçak ve otel rezervasyonlarınız
 8. Vize ücreti dekontu
 9. Sarıhumma aşı kartı fotokopisi (zorunlu evrak!)

Gana Ziyaretçi Vize İşlemleri

Gana ziyaretçi vizesi, Gana’da yaşayan akraba ya da tanıdıklarınızdan gelen davetiye ile ziyaret etmeninizi sağlayan vize türüdür. Gana özel ziyaret vizesi alabilmek için davet yazısının elinizde olması zorunludur. Bu evrağı sağlayamadığınız takdirde Gana ziyaret vizesi alma şansınız bulunmayacaktır.

Gana vizesi en fazla 90 gün geçerli bir vize türüdür. Gana’ya ziyaretçi vizesi ile gitmek istiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurarak Gana ziyaretçi vizesi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Gana ziyaretçi vizesi için başvuru yaparken pasaportunuzun yeni olmasına dikkat etmeniz ve seyahat tarihizden 6 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 2 boş sayfası olması zorunludur. Eskimiş hasar görmüş pasaportlarınız Gana ziyaretçi vizesi başvurularında size sorun oluşturacaktır.

Gana ziyaretçi vize süresi, evraklarınızın hazırlanma ve değerlendirme aşamasına göre değişiklik gösterebilir. Olası durumlarda konsolosluk evrakları inceleme esnasında ek süreye ihtiyaç duyabilir ve bu durum vizenizin çıkma süresine etki eder. Gana ziyaretçi vizesi bu olasıkları da göz ününde bulundurarak 7-10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.  Gana ziyaretçi vizesi kısa süreli vizelerin arasında değerlendirilirken en fazla 90 gün geçerlilik hakkı tanır. Bu süre yeterli olmadığı durumlarda belli şartları yerine getirerek vizenizi uzatabilirsiniz. Gana’da bulunduğunuz bölgenin ilgili merkezine giderek Gana ziyaretçi vizesini uzatma işlemlerinizi gerekli evrakları hazırlayarak gana ziyaretçi vizenizin süresini uzatabilirsiniz.