Hindistan Vizesi, Cezayir Vizesi

Hindistan Vizesi

Hindistan ile Türkiye devleti arasında herhangi bir vize muafiyeti anlaşması bulunmazken pasaport kategorisine bakılmaksızın iki ülke vatandaşları karşılıklı olarak gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize almaları gerekecektir. T.C. vatandaşları muhtemel Hindistan seyahatleri öncesi en az 15 iş günü önce Hindistan vize başvuru işlemlerine başlamış olmaları Hindistan seyahat planlarının aksamamasını sağlayacaktır.

Vizem Hazır, Hindistan Vizesi Veren Firmalardan biridir. Hindistan vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Hindistan ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Hindistan vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Hindistan için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Hindistan vizesi için gidiş nedeninize göre Hindistan vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınız varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Türleri

Hindistan vizesi türleri, ülkeye seyahat nedeninin çeşitliliğinden dolayı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.  Turist vizesi, ticari vize, konferans vizesi, öğrenci vizesi, çalışma vizesi, transit vize, film vizesi, kapıda vize, tedavi amaçlı vize, refakatçi vizesi gibi birçok farklı ana başlık bulunmakonsoolosktadır. Ayrıca klasik vize başvurularından farklı olarak online vize (e-vize) uygulaması yapılmaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ana vize başlıkları e-vize uygulamasında da bulunmaktadır.

Hindistan vizesiyle ilgili bu durum gözünüzü korkutmasın çünkü gerek e-vize gerek klasik vize uygulamalarında çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden istediği evraklar hemen hemen aynıdır. Farklılık seyahat amacınızın temelinden kaynaklanmaktadır. Örneğin ticari vize başvurularında Hintli şirketten alınmış, güncel tarihli davetiye istenmekteyken, tedavi vizesinde hem Türkiye’deki hastaneden alınmış güncel sağlık raporu hem de Hindistan’da tedavi göreceğiniz hastane ya da tedavi merkezinden alınmış davet mektubu sunulmalıdır. Uygulama alanı çok sınırlı olan vizeler de vardır, örneğin Türk vatandaşları kapıda vize uygulamasına tabi değildirler.

Hindistan vizesi talepleriniz için planladığınız seyahat tarihinden en az 20 gün önce bizi aramanız ya da ofislerimizi ziyaret etmeniz yeterlidir

Hindistan Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan Online Vize Başvuru uygulaması 5 Şubat 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Hindistan Büyükelçiliği tarafından uygulanmaktadır. Hindistan online vize başvuru formu doldurulurken geçici uygulama kimliği sağlanır. Hindistan online vize başvuru formunu doldururken fotoğraf yükleme işlemi tamamlanmalıdır.

Hindistan’a seyahat planlayan tüm yabancılar yerel yasalara tam anlamıyla uymaktadır. Yabancı ülke vatandaşları Hindistan’a giriş yaparken geçerli pasaportlarını taşımaları ve yurt dışındaki Hindistan diplomatik temsilciliklerinden geçerli vizelerini temin etmiş olmaları gerekmektedir. Hindistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de uzun süreli ikamet izni bulunan yabancıların vize başvurularını ortalama olarak iki iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Fakat Türk vatandaşı değilseniz ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izniniz yoksa, vize işleminiz başvuru tarihinizden sonra en fazla üç iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hindistan vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportların son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekirken aynı zamanda son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaportun Hindistan seyahati sonrası en az 6 geçerliliği bulunmalıdır. Yine Hindistan vize basımı için en az 2 boş sayfası ve yeni görünümlü olup, yıpranmış olmamalıdır.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan vize başvuru işlemlerini ise maksimum 7 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan vizesi için gerekli evraklar seyahat amacınız, çalışma durumunuz, seyahat süresince masrafların kimin tarafında karşılanacağı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir.

Hindistan vizesine başvurularda konsolosluğun sizlerden talep ettiği ortak evraklar:

  • Tam ve eksiksiz olarak doldurulmuş Hindistan Vizesi Başvuru Formu,
  • Planlanan seyahat tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği ve en az 2 adet boş sayfası bulunan güncel pasaport, varsa eski pasaportlar,
  • Yakın zamanda çekilmiş, arka fonu beyaz, 5*5 boyutunda, 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • E-devlet’ ten alınmış ikametgah,
  • Son 3 aylık banka hesap cüzdanı. Banka yetkilileri tarafından kaşe ve imzalanmış olmalı ve imza sirküleri de sunulmalıdır,
  • Hindistan Konsolosluğu’na hitaben ve İngilizce yazılmış Vize Talep Dilekçesi
  • Zorunlu olmamakla birlikte eğer varsa satın alınmış uçak bileti ve otel rezervasyonları.

Hindistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hindistan vize başvuru formu, İngilizce olarak doldurulan ve web üzerine Hindistan Başkonsolosluğu vize sisteminde bulunan online olarak doldurulmakta olan bir belgedir. Hindistan vize başvuru formu, vize başvuru işlemleri için önemli bir prosedür olurken, hatalı, eksik veya yanlış olarak doldurulmuş başvuru belgesi ile Hindistan vize başvuru işlemleri tamamlanamayacaktır.

Hindistan Vize Türleri Nedir?

Hindistan turistik vize, Hindistan ticari vize ve Hindistan ziyaretçi vizesi farklı içeriklere sahip olan vize kategorileridir. Her vize kategorisinin prosedürleri kendine özgü olurken Hindistan seyahat amacınızın belirlenmesinin ardından size uygun olan Hindistan vize kategorisini tercih etmiş olmanız daima başarılı ve sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Hindistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Hindistan Konsolosluğu, Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibini parmak izi alma işlemlerine tabi tutarken, kişi parmak izi vermek üzere Hindistan Konsolosluğuna gitmesi gerekecektir.