İrlanda Vizesi, Cezayir Vizesi

İrlanda Vizesi

Vizem Hazır, İrlanda Vizesi Veren Firmalardan biridir. İrlanda vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. İrlanda ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. İrlanda vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. İrlanda için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

İrlanda vizesi için mesleksel durumunuza ve gidiş  sebebinize göre İrlanda vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınız varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda Vizesi Hakkında

İrlanda Konsolosluğu İrlanda’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunmakla mükelleftirler. İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda vizesi almakla yükümlüdür.

Başka bir ülkeye geçiş yapmak üzere İrlanda üzerinden aktarma yapacak olan kişiler İrlanda Transit vize başvurusunda bulunmalıdır. Eğer söz konusu transit geçiş 24 saat içerisinde yapılacak ise ve gidilecek ülkeye ilişkin vize, evrak, vs…..eksikliği söz konusu değilse kişi transit vize başvurusundan muaf tutulur. İrlanda Konsolosluğu, T.C. İkamet İzni (Oturum İzni) sahibi yabancıların vize başvurularını, T.C. vatandaşlarına uygulanan İrlanda kısa süreli (90 gün süreli) vize prosedürü ile aynı şekilde işleme almaktadır.

İrlanda üzerinden başka ülke veya ülkelere aktarmalı seyahat etmesi icap eden şahıslar İrlanda İstanbul Konsolosluğu’na direkt olarak İrlanda Transit vize müracaatı yapmalıdırlar. Bu şahıslar eğer İrlanda üzerinden aktarmalı olarak gideceği ülkenin vize prosedürünü eksiksiz yerine getirmiş ve gideceği ülkeye (onward flight) 24 saat içinde geçiş yapacaklarsa, vize müracaatı yapmak zorunda değildirler. İrlanda’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları da İrlanda Konsolosluğu tarafından kısa süreli (90 güne kadar) vize için öngörülen prosedürü yerine getirmekle yükümlüdür.

İrlanda Turist Vizesi

İrlanda turistik vizesi, İrlanda’yı turistik ziyaret etmek isteyen, İrlanda kültürünü tanımak isteyenlerin başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Bir seyahat acentesinin düzenlediği tur aracılığı ile veya kişinin kendi tatil planını organize etmesiyle talep edilen İrlanda Turistik Vizesi, “kısa süreli” C tipi vize kategorisindedir.  UK genel, kısa süreli C Vizeye sahip kişiler yalnızca vize muafiyet programı koşullarını karşılamaları halinde İrlanda’ya vizesiz, kısa süreliğine seyahat edebilirler.

İrlanda Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Çalışanlar için İrlanda Turist Vizesi evrakları aşağıdaki gibidir:

 1. İrlanda Vizesi Başvuru Formu
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. Pasaport (Talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunmalı.)
 4. 2 adet biyometrik fotoğraf
 5. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi
 6. Şirketin antetli kağıdına, İspanya Konsolosluğuna hitaben şirket yetkilisi tarafından yazılmış vize talep dilekçesi
 7. İngilizce Faaliyet Belgesi (Güncel olmalıdır)
 8. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 9. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 10. Vergi Levhası fotokopisi
 11. Seyahat sağlık sigortası
 12. Gelir belgeleri;
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • SGK (4a) QR Barkodlu Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 • En az 4000 TL Bakiyeli Banka Hesap Dökümü
 • Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi

İrlanda Ticari Vize

İrlanda Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. İrlanda Ticari vize başvuru form
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. Seyahat sonrası altı ay geçerliliği olan pasaport
 4. 2 adet 3,5×4,5 ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 5. İrlanda’daki şirketten, seyahat niyetini, tarihlerini, sponsoru belirten ve iletişim detayları bulunan konfirme mektubu.
 6. İki şirket arasındaki bağı gösteren belgeler (varsa)
 7. İngilizce vize talep dilekçesi. İrlanda Büyükelçiliğine hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.
 8. Güncel şirket evrakları
 9. SGK İşe başlama bildirgesi
 10. Barkodlu SGK 4A Barkodlu Hizmet Döküm Bildirgesi
 11. Son üç aylık maaş bordrosu
 12. En az 4000 TL bakiyesi olan Hesap Dökümü
 13. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)
 14. Seyahat sağlık sigortası
 15. Otel ve ulaşım rezervasyonları

İrlanda Aile Ziyaret Vizesi

İrlanda aile ziyareti vizesi ve turistik vize aynı tip vize kategorisindedir. İrlanda aile ziyaret vizesi kısa süreli, C tipi vize türündedir, T.C. pasaport sahibi İrlanda’daki göçmenlik bürosu yetkilisinin verdiği süre dahilinde İrlanda’yı ziyaret edebilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türüne bakılmaksızın tüm T.C. vatandaşları İrlanda vize prosedürüne tabidir.

İrlanda Aile Ziyareti vizesi talebiniz için SSK’lı Çalışanlardan istenilen evrak ve formları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

İrlanda vizesi başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Online vize başvuru formu doldurulduğunda İrlanda vize başvuru işlemleri tamamlanmaz. Başvuru formuna destekleyici evraklar eklenmelidir.

İrlanda Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. İrlanda Vizesi başvuru formu
 2. İrlanda’da misafir olacağınız kişiden temin etmeniz gereken vize talep mektubu.
 3. İrlanda’da sizi davet eden kişi adına düzenlenmiş güncel fatura
 4. İrlanda’da ikamet eden kişiden temin edilmiş akrabalığınızı destekler belgeler.
 5. İrlanda’ya davet eden kişi İrlanda vatandaşı ise, kişinin pasaport fotokopisi veya kişinin vatandaşlığını kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmelidir.
 6. Eğer davet eden kişi masrafları üstleniyorsa, davet eden kişinin son 6 aylık hesap özeti.
 7. Kimlik Fotokopisi
 8. Seyahat sonrasında altı ay geçerliliği bulunan pasaport.
 9. 2 adet 3,5X4,5 boyutlarında fotoğraf
 10. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. İngilizce, İrlanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize başvuru dilekçesi
 12. Bağlı bulunulan şirketin güncel, faaliyet belgeleri
 13. Seyahat sağlık sigortası
 14. Otel ve uçak rezervasyonu

İrlanda Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda vize başvurularının sonuçlanma süresi, başvuru yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Başvurunun Büyükelçilikten Dublin’e gönderilme zamanını da başvuru prosedürünün sonuçlandırma süresini uzatmaktadır. İrlanda Ticari vizesinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 33 iş günüdür. İrlanda diplomatik temsilciliğinin yoğun olduğu zamanlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu olabildiğince erken yapmanızı önermekteyiz.

İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda Konsolosluğu vize başvurularını ortalama olarak bir aya yakın bir sürede değerlendirmektedir. İrlanda vize başvurusunu seyahatiniz kesinleştiğinde 2 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

İrlanda kısa süreli vize ücretleri nakit olarak ödenmektedir ve vize reddi durumunda ücret iadesi bulunmamaktadır. Gerekli görmesi halinde İrlanda Konsolosluğu başvuru sahibini görüşmeye çağırma ve ek evrak talep etmek hakkına sahiptir. Başvuru evraklarının eksiksiz ibraz edilmesi vize başvurusunun onaylanacağı anlamına gelmemektedir. İrlanda vize başvuruları hakkında verilecek kararlar tamamen İrlanda Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Eski pasaportunuz varsa, tüm işlenmiş sayfaların fotokopisi ibraz edilmelidir. Daha önceki vize başvurunuz reddedilmişse, reddedilme sebebini açıklayan mektubun aslını da başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Kabul edilmemiş İrlanda vize talebini gizlediğiniz takdirde İrlanda vize başvurunuzu kabul edilmeyecektir.