İsrail Vizesi, Cezayir Vizesi

İsrail Vizesi

İsrail vizesi İsrail Büyükelçiliği vize departmanına yapılacak başvuruların eksiksiz evraklarla yapılması yasal bir koşuldur. Bu evrakların dikkatle doldurulması kayıtsız şartsız bir koşuldur. Başvuru formu vize evraklarını tesliminden sonra değiştirilemez. İstisnai durumlardan kaynaklı olarak değiştirilmesi gereken durumlarda başvuru geri çekilir ve yeni evraklardaki güncel bilgilerle başvuru formu ve talep dilekçeleri ve şirket yazıları yeniden yazılması gerekecektir.

İsrail’e yapılacak olan girişler, İsrail’e gitme amacı, ülkede kalış süreci gibi nedenlere bağlı olarak İsrail vize türleri de farklı türlerde kategorize edilmektedir. Yapılacak olan seyahatin amacı doğrultusunda istenecek olan evrakların farklılaşmasının yanında ek evrak talebinde de bulunulması mümkündür. İsrail Vizesi başvuru formunda beyan edeceğiniz bilgilerin resmiliği ve doğruluğunun yanında, seyahat amacınız ve tahmini ülkede kalış sürecinizin doğru beyan edilmesi önemlidir.

Vizem Hazır, İsrail Vizesi Veren Firmalardan biridir. İsrail vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. İsrail ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. İsrail vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. İsrail için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

İsrail vizesi için gidiş nedeninize ve mesleksel durumunuza göre İsrail vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İsrail Vize Başvurusu

İsrail vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun planlanan İsrail seyahat tarihi bitimi itibariyle en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. İsrail vizenizin onaylanması için ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Vizem Hazır İsrail Departmanı ihtiyacınız olan vize türünü belirler ve sizin adınıza İsrail vize başvurunuzu tamamlayarak seyahat planınızın sorunsuz şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Değerli ziyaretçimiz, Vizem Hazır İsrail Vizesi başvuru evraklarınızı hazırlamanıza yardım ederek başvurunuzu gerçekleştirse de vize onayı almanızda herhangi bir etkisi yoktur. İsrail vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İsrail Konsolosluğuna aittir.  Yabancı ülke vatandaşlarının İsrail’e giriş koşullarını belirleyen yasaları uygulama yetkisi yalnızca İsrail Büyükelçiliği’ne ve İsrail Başkonsolosluğu’na aittir.

İsrail ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasına göre Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip kişiler İsrail’e yapacak oldukları seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşulu ile İsrail vize prosedürlerinden muaftırlar. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaportuna sahip kişiler İsrail vizesine tabidirler.

İsrail Vizesinden Muaf Olanlar

– Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail Devleti’ne giriş yapmak için İsrail vizesi alma mecburiyetindedirler.

– Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah veya Kırmızı) Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günde 90 günü aşmayan seyahatleri için İsrail vize işlemlerine tabi tutulmamaktadırlar.

İsrail Vizesine Sahip Olanlar Hangi Ülkelere Giremez

Ülkeler arasındaki dış politik durumlar ile ülkeler arası dolaşım anlaşmalarına göre her ülkenin koyduğu sınırlandırmalar olabilmektedir. Her vize türüyle her ülkeye giriş yapılamadığı gibi, pasaportunuzda farklı ülke vizelerinin bulunması durumunda farklı ülkeye giriş yapamamanız da muhtemel durumlar arasındadır.

Bu detayları atlamamak, ileri yapmayı planladığınız farklı ülke seyahatleri söz konusu ise, önemli detaylar arasında yer almaktadır. Pasaportlarında İsrail vizesi bulunanlar Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan’a giriş yapamamaktadır.

İsrail vizesine sahip olanların bu detayları atlamaması, planladıkları seyahat planlarının sorunsuz ilerlemesi açısından önemlidir. İsrail vizesine sahip olanlar ya da İsrail’e seyahat yapmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Vizem Hazır tarafından başvurularını sorunsuz halledebilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar

İsrail Vizesi Başvuru Dilekçesi. Şirket sahipleri veya çalışanlar bu dilekçeyi bağlı bulundukları şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı olarak İsrail Konsolosluğu’na hitaben hazırlamalıdırlar.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
  • Son 3 aylık Banka Hesap Özeti. En az 4000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte.
  • Seyahat dönüş tarihinden sonra en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport.
  • 2 adet 5×5 cm ölçülerinde, güncel ve arka fonu beyaz olan fotoğraf.
  • Çalışanlar için SGK Hizmet Dökümü.
  • Güncel Şirket Belgeleri. Şirket sahipleri ve çalışanları için geçerlidir.
  • Faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve sicil gazete fotokopileri.
  • Öğreciler için öğrenci belgesi.
  • Muvakatname (18 yaşından küçükler için anne baba onaylı belge)

İsrail Turist Vizesi

İsrail turist vizesi, İsrail’e turistik amaçla seyahat etmek isteyen ve planlanan konaklama süresi süreli olan kişiler için gerekli olan vize türüdür. Ülkede eğitim almak, uzun süre konaklamak, iş amaçlı seyahat ya da çalışmayı planlayan kişiler turist vizesi başvurularında bulunamazlar.

İsrail turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişileri, diğer vize türlerinde olduğu gibi gerekli evrakları vize kategorisine uygun olarak hazırlaması gerekmektedir. Bu doğrultuda; İsrail Turist Vizesi başvurularında otel rezervasyon dökümünüz de başvuru belgeleriniz arasında olmalıdır. Ayrıca; uçak bilet rezervasyonları, gidilmesi planlanan yerler, tahmini kalınacak süre gibi detayların da belgeleri ile birlikte sunulması, vizenizi daha kolay almanız konusunda size yardımcı olacaktır.

İsrail Ticari Vizesi

İsrail ticari vizesi, ülkeye yapılacak olan girişlerin ve kalma süreleri sürelerinin içeriği baz alınarak yapılan kategorilerden biridir. İsrail’de konaklama süresi ve yapılacak olan işlemler baz alınarak oluşturulan bu kategori, sunacağınız belgeler ile orantılı bir süreçtir. Ticari amaçla ülkede bulunmak isteyen vatandaşların, bu seyahatlerini belgelemeleri, sunacakları evraklar birbiri ile çelişmemesi önemlidir. Ayrıca belgelerin doğruluğu da o oranda önemlidir.

İsrail ticari vize başvuru dosyanıza diğer evraklarınıza ek olarak İsrail’de iş bağı kurduğunuz firmadan temin edeceğiniz davet mektubunu da eklemelisiniz. İsrail Ticari vize evrakları işveren ve çalışan olarak ayrılmaktadır. Bir şirketin çalışanıysanız bağlı olduğunuz şirketin antetli kağıdına işveren tarafından şahsen yazılmış dilekçeyi, işverenseniz şirketinizin antetli şahsen yazacağınız dilekçeyi başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

İsrail Çalışma Vizesi

İsrail’deki bulunma amacı çalışmak olan kişilere verilen vizedir. İsrail konsolosluğu, İsrail’e yapılacak olan seyahatler doğrultusunda vize türlerini farklı kategorilere ayırarak, ziyaretçilerin işlemlerini en hızlı ve sorunsuz şekilde tamamlamalarını amaçlamıştır.

Kısa süreli turistik seyahatte bulunmak isteyen vatandaşların turistik vize başvurusunda bulunması gerektiği gibi, çalışmak için ülkeye gitmek isteyenlerin de çalışma vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Bir şirket ya da kurum çalışanı olarak İsrail’e gitmek isteyen vatandaşların, ülkede çalışacağı sürelerin netliği, bu konuda kurum ile yapılmış olan anlaşma ya da sözleşmeler ile diğer gerekli evrakların sunumu önem arz etmektedir.

İsrail çalışma vizesi İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile verilmektedir. İsrail çalışma vizesinin geçerlilik süresi yine İçişleri Bakanlığı’nın mevzuatına uygun olarak verilmektedir. İsrail çalışma vizesi sahibi İsrail’e, belirtilen süre içerisinde giriş yapması gerekmektedir ve vizenin üstünde belirtilen zaman zarfında ülkede ikamet etmelidir.

İsrail Öğrenci Vizesi

İsrail öğrenci vizesi, İsrail’de eğitim almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Turistik ya da çalışma vizesi gibi uzun süreli vize türleri ile ülkede eğitim alınamayacağı gibi, öğrenci vizesi alarak ülkede çalışma imkanı da bulunmamaktadır.

Temel prensip olarak, ülkede kalış amacınız ile başvuru yaptığınız vize türünün uyuşması, evraklarının bunu doğrulaması gerekmektedir.

Başvuru formu ve başvuru esnasında sunacağınız belgelerin doğruluğu, uluslararası bir seyahat gerçekleştirdiğinizden, uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde yaptırımlara tabi olabilmektedir. İsrail öğrenci vizesi; İsrail’de bulunan ilk ve ortaokullar veya akademik kurumlarda eğitim almak isteyen kişilere verilen vize türüdür. İsrail öğrenci vizesi 1 yıl süresince ülkeye çoklu giriş ve çıkış sağlamaktadır.

Öğrenci vizesi ile İsrail’de çalışma izin verilmez. Öğrenci vizesi için İsrail’deki eğitim kurumundan sertifikasyon alınması gerekmektedir.

İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsrail turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, diğer vize türlerinde olduğu gibi gerekli evrakları başvuracak oldukları vize kategorisine uygun olarak hazırlaması gerekmektedir. Bu doğrultuda; İsrail Turist Vizesi başvurularında otel rezervasyon dökümünüz de başvuru belgeleriniz arasında olacağı gibi Aile ve arkadaş ziyareti için de; sizi misafir edecek olan kişiden davetiye mektubu, konaklamanız ve gerekli olacak durumlarda seyahat ihtiyaçlarını karşılayabileceği taahhütname gibi detaylar bu vize türüne özel olarak istenecektir. İsrail aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibine İsrail’de bulunan kişi tarafından yollanan davetiye, davet eden kişinin iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen hakkında bilgi, ziyaretin amacı, talep edilen vize süresi, kalınacak evin adresi, seyahat giderlerinin karşılanacağına dair bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesinin çıkış süresi İsrail vizesi için gereken evrakların tesliminden sonra 7 ila 10 iş günü içinde vize başvuru işlemi sonuçlanmış olur. Ancak İsrail diplomatik temsilcilikleri Türkiye ve İsrail Devletlerinin resmi bayramlarında kapalı olmaktadır. Bugünler dikkate alınarak başvurunun yapılması veya başvuru yapıldı ise tatil günleri iş gününden sayılmadığı için çıkış süresinin ona göre hesaplanması ve bu doğrultuda vize sonucunun soruşturulması gerekir.

İsrail Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde veya sistemlerdeki güncelleme çalışmaları nedeniyle vize çıkış süresi uzayabilir. Ayrıca İsrail Konsolosluğunun ek evrak isteği olduğu durumlarda evrakın temin edilip teslim edilene kadar ki süreler de vize çıkış süresini etkileyebilmektedir. Bu nedenle tam ve eksiksiz evraklarla başvuruda bulunulması çok önemlidir.