İsveç Vizesi, Cezayir Vizesi

İsveç Vizesi

Vizem Hazır, İsveç Vizesi Veren Firmalardan biridir. İsveç vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. İsveç ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. İsveç vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. İsveç için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

İsveç vizesi için durumunuza göre İsveç vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınız varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu

İsveç vize başvurusu İsveç vizesi için gerekli evrakların hazırlanması, vize randevusu ve başvuru sahibinin parmak izinin alındığı biyometrik veri ibrazı süreçlerinin içerir. Vizem Hazır İsveç vizesi işlemlerinde tüm bu süreçlerin takibini titizlikle gerçekleştirmektedir. Vizem Hazır İsveç danışmanlarımız vize başvuru sahibinin teslim ettiği evrakları dikkatle inceledikten sonra gereken vizenin alınmasını kolaylaştıracak öneriler sunmaktadır. Evrakların güncelliğinin kontrolü, vize talep dilekçeleri ve şirket yazılarının formatı, İsveç vizesi başvuru formunun seyahat amacına uygun şekilde doldurulması, randevu tarih ve saatinin planlanması gibi vize başvuru sürecinin her adımında takibi Vizem Hazır İsveç departmanının çalışma sahası içinde yer almaktadır. İsveç vizesi sayfamızda yer alan şubelerimiz bölümünden temsilcilerimize ulaşarak durumunuza uygun evrak listesini e-mail olarak talep ederek İsveç vizesi başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

İsveç vizesi bir Schengen vizesidir ve vize sahibine, Schengen üyesi olan 26 ülke sınırları içinde serbest dolaşım hakkı vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport, yeşil pasaport ve hizmet pasaportu sahipleri İsveç’e yapacakları seyahatlerinde her 180 günde 90 güne kadar Schengen vizesinden muaftır. Ancak bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları İsveç’e vize ile seyahat edebileceklerdir. Bütün pasaportların vize bitiş tarihi itibariyle, seyahatten sonra 3 ay daha geçerli olması koşulu vardır.

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Aşağıda yer alan adımları takip ederek İsveç vizesini kolay ve güvenilir şekilde alabilirsiniz.

Evraklarınız bize ulaştıktan sonra İsveç vize randevunuz hızla alınmaktadır. Daha acil işlem yapmak isteyen yolcularımız evrak tesliminden önce pasaportlarının fotokopisini e-mail olarak göndererek randevu alma sürecini hızlandırabilmektedirler.

Evraklarınız incelendikten sonra varsa eksik evrak talebi veya güncel evrak talebi tarafınıza iletilmektedir. Evrakları eksiksiz olan başvuru sahipleri için aldığımız randevunun tarih ve saati size bildirilmektedir.

İsveç vize sonucu İsveç Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu ofislerimize gelerek şahsen alabilir veya bildirmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

İsveç Vize Randevusu

İsveç Vizem Hazır danışman temsilcilerimiz vize randevu ve işlemlerinin sizin adınıza takibini yapmaya hazırdır.

İsveç Konsolosluğu İsveç vizesi için gereken evrakları randevu ile kabul etmektedir. İsveç vize randevusu vize başvuru merkezinde yapılmakta olup, gerekli belgelerin tesliminiz ve biyometrik verinin ibrazını içerir. Daha önceki Schengen vize başvurularında biyometrik veri yani parmak izi alınmış kişiler randevuya gelmeden de başvurularını aracılığımızla gerçekleştirebileceklerdir. Bazı istisnai durumlarda geçerli parmak izi olan yolcuların yine parmak izi vermeleri talep edilebilmektedir. Bu gibi durumlar siz değerli müşterilerimize hemen iletilmektedir. Biyometrik verinin ibraz edilmesinin gerektiği durumlarda başvuru sahiplerinin şahsen gelmeleri gerekmektedir.

İsveç vize randevusu temsilcilerimiz tarafından alınmaktadır. Parmak izi ibrazı için gelmesine gerek olmayan yolcuların işlemleri bizim tarafımızdan yapılabilmektedir. İsveç vize randevusu almak ve konunun detaylarıyla ilgili lütfen bizi arayınız.

İsveç vize randevusunda ibraz edeceğinizi evrakların dışında Vizem Hazır, başvuru merkezi veya konsolosluk vize başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu bildirim size vize evraklarının hazırlık aşamasında veya güncel koşullar çerçevesinde randevu sırasında bildirilebilmektedir.

Önemli Not: Pasaport alma işlemleri sırasında verdiğiniz parmak izi bilgisi Schengen vize işlemleri için geçerli değildir.

İsveç Konsolosluğu Vize İşlemleri

İsveç Konsolosluğu vize işlemlerinde vize başvurusuna onay veya ret veren ve aynı zamanda vize süresini de belirleyen tek kurumdur. İsveç Konsolosluğu dışında İsveç vize işlemleri yapan akredite seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezlerinin vize sonucuna dair bildirimde bulunma ve karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Kısa süreli (90 günü aşmayan) İsveç seyahatleri için Schengen vizesi başvurusu yapılırken, oturum, çalışma izni ve uzun süreli eğitimi gibi seyahat amaçları olanlar uzun süreli vize, ulusal vize ve İsveç D vize başvurularını doğrudan İsveç Konsolosluğu’na yapacaklardır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vizesi işlemlerinin eksiksiz evrak sunumuyla başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 5-7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların çıkış süresini uzatabilmektedir. İsveç vizesi için en geç seyahatine 15 gün kala veya seyahatinizden 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz.

İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport (en az 6 ay içinde çekilmiş)
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname
 • İsveç Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Kimlik fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biometrik Fotoğraf (Yolcular biometrik resim çektirmek için konsolosluğa gelmek zorundadırlar.)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
 • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi (Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
 • Mesleki Belgeler