Kamboçya Vizesi, Cezayir Vizesi

Kamboçya Vizesi

Kamboçya Krallığı ülkemiz sınırları içerisinden T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olarak Kamboçya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın başvurularını e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir.

Kamboçya seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatleri için Kamboçya Vizesi sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Kamboçya Krallığı sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport pasaport vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları zorunluluğu bulunmaktadır. Vizem Hazır olarak Kamboçya vize işlemleri dahilinde sizlere danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. Kamboçya vizesi sahibi olma zorunluluğu T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşlarımız Kamboçya’ya yapacakları 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Vizem Hazır, Kamboçya Vizesi Veren Firmalardan biridir. Kamboçya vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Kamboçya ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Kamboçya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Kamboçya için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Kamboçya vizesi için mesleksel durumunuza ve gidiş nedeninize göre Kamboçya vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kamboçya Hakkında

Kamboçya Krallığı, Güneydoğu Asya’da yer almaktadır. Geniş bir nüfusa sahip ülke nemli bir havaya sahiptir ve ülke genelinde iklim değişiklikleri gözlemlenmektedir. Kamboçya tarım ve turizm atılımları ile son yıllarda yükseliş sağlamakla birlikte adından sıkça söz ettirmektedir.

Güneydoğu Asya deyince akla ilk olarak Tayland, Vietnam ve Myanmar geliyor. Ancak tarihi eserleri ve tapınakları ile en az onlar kadar büyüleyici bir ülke Kamboçya. Ülkede deniz turizmi de oldukça yaygın. Bunun yanı sıra doğa turizmi de hatırı sayılır ölçüde ilgi çekiyor Kamboçya’nın. Özellikle tapınakları ile sizi etkisi altına alacak olan Kamboçya’da, görülmesi gereken ilk 8 yeri listeledik.

Angkor

2. yüzyıldan 14. yüzyıla kadar Khmer İmparatorluğu’nun başkenti olan Angkor, Güneydoğu Asya’nın en önemli arkeolojik alanlarından biri. İçerisinde onlarca tarihi hazine barındıran Angkor’da tarım alanlarına ve pirinç tarlalarına yayılmış bin adet tapınak kalıntısı yer alıyor. Bu tapınakların büyük çoğunluğu restore edilmiş. Bu anlamda Angkor’un eski dünyanın harikalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Phonom Penh

Kamboçya’nın başkenti olan Phnom Penh, Fransız sömürgesinden kurtulduktan sonra ülkenin en çok turist çeken şehri konumuna gelmiş. Bir dönem “Asya’nın İncisi” olarak anılan şehir, otantik atmosferi ve nefes kesici mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Siem Reap

Angkor Wat Tapınakları’na ev sahipliği yapmasıyla bilinen Siem Reap, Kamboçya’nın en ünlü ve en çok turist çeken şehri olarak biliniyor. Fransız sömürge döneminden kalma eserler, iş merkezleri ve tarihi yapılarıyla Siem Reap, her yıl milyonlarca turistin akınına uğruyor. Siem Reap’ta keyifli bir bisiklet turuna katılabilir ve Tonle Sap Gölü’nde yer alan Yüzen Evler’i görebilirsiniz.

Kampot

Kamboçya’nın Kampot Kasabası, küçük, huzurlu ve yaşamın oldukça ucuz olduğu bir bölge. Zamanında bir hayli durağan olan Kampot Kasabası, çok sayıda turistin görüp, hayran kalıp yerleştiği bir bölge olarak bugün biraz daha kalabalıklaşmış haliyle.

Kep

Kamboçya’nın güneybatısında yer alan bir sahil kasabası olan Kep, tıpkı Kambot gibi huzurlu ve sakin bir atmosfere sahip. Özellikle dingin bir tatil isteyenlerin tercih ettiği Kep, ne yazık ki Kampot’a göre biraz daha pahalı bir kasaba.

Sihanoukville

Kamboçya’da deniz ve güneş keyfi yapabileceğiniz en güzel yerlerden biri olan Sihanoukville, hem ucuz hem de huzurlu bir tatil için ideal adreslerden biri. Şehrin en çok dikkat çeken bölgesi ise Victory Hill bölgesi. Burada motosiklet kiralayıp plaj plaj gezmek en ünlü aktivitelerden biri.

Koh Kong

Eskiden Kamboçya’nın vahşi batısı olarak anılıyormuş Koh Kong. Ancak 2002 yılında inşa edilen bir köprü sayesinde Koh Kong bu kimliğinden sıyrılmış. Günümüzde Koh Kong, hayatın oldukça mütevazı bir şekilde ilerlediği kasabalar arasında yer alıyor.

Koh Russei

Koh Russei olarak bilinen bu ada zümrüt renginde bir denizin içerisinde bir hilal şeklinde uzanıyor. Altın sarısı kumlarının hemen arkasında ise derin orman uzanıyor. Bildik popüler turist adalarından çok uzak bir atmosferi var, daha çok sanki bir Robinson adası gibi duruyor, sakin, dingin, huzurlu.

Kamboçya Vize İşlemleri

Kamboçya vize başvuru işlemleri yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile yapılabilmektedir. Kurumumuz Kamboçya vize başvuru sürecinde işlemleri prosedüre uygun şekilde gerçekleştirerek süreç sona erene kadar başvuru sahibinin takip edebilmesini sağlamaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi ve vize başvuru ücretinin ödenmesi ile birlikte işlemler başlatılmaktadır. Kamboçya vize temsilcilerimiz başvuru sahibine ait gerekli evrakları düzenleyerek başvuruya hazır hale getirmektedir. Evrakların düzenlenmesi aşamasında herhangi bir eksiklik tespit edilmesi halinde başvuru sahibi iletişime geçilerek başvurunun en doğru şekilde yapılması sağlanmaktadır.

Kamboçya kısa süreli Turistik Vizesi ile Kamboçya sınırları içerisinde 30 güne kadar ikamet edilebilmektedir. Kamboçya vize başvuru işlemlerini şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz aracılığıyla oldukça hızlı ve kolay biçimde tamamlayabilirsiniz. Ekibimiz, başvurunun tüm aşamalarını sizin adınıza prosedüre uygun olarak tamamlayarak başvuru aşamasında oluşabilecek tüm hataların önüne geçmektedir.

Kamboçya vizesine sahip olanlar ya da Kamboçya’ya seyahat yapmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Vizem Hazır tarafından başvurularını sorunsuz halledebilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kamboçya E-Vize

Kamboçya vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızdan yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvurularını online olarak gerçekleştirebilmektedir. Kamboçya elektronik vize başvurularında gerekli evrakların sisteme yüklenmesi ve vize ücreti ödemesinin online olarak yapılması gerekmektedir. Tüm işlemlerin sorunsuz olarak tamamlanması ile birlikte e-vize değerlendirme süreci başlatılmaktadır. Kamboçya elektronik vize başvuru değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru sonucu belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir.

Kamboçya Vizesi Gerekli Evrakları

  • Kamboçya vize başvuru işlemleri sırasında aşağıda yer alan gerekli evrakların kurumumuza eksiksiz olarak iletilmesi ile birlikte başvuru süreci başlatılmaktadır.
  • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport,
  • Vize Talep Dilekçesi (Kamboçya Turistik Vize ve Kamboçya Ticari Vize başvuru işlemleri sırasında vize türüne bağlı olarak belirlenen şartlara uygun olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.)
  • Son 3 ay içerisinde çekilmiş, beyaz fona sahip 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
  • Başvuru sahibine ait Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopileri,
  • Otel ve Uçak Bileti rezervasyonları.

Kamboçya Vize Başvuru Formu

Kamboçya vize başvuru işlemleri sırasında başvurunun tamamlanabilmesi için resmi bir form olan vize başvuru formunun doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Kamboçya vize başvuru formu içerisinde yer alan soruların dikkatle cevaplanması gerekmektedir. Başvuru formu içerisinde yer alan soruların başvuru sahibini tanımaya, Kamboçya seyahat amacını ve detaylarını öğrenme amacıyla hazırlandığının unutulmaması gerekmektedir. Bu nedenle formun doğru ve tutarlı bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması Kamboçya vize değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Vizem Hazır olarak Kamboçya vize başvuru formu doldurulması aşamasında sizlere danışmanlık hizmeti vererek form doldurulmasına ilişkin oluşabilecek olumsuz kararların önünde geçmekteyiz.

Kamboçya Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Kamboçya vize başvuru işlemleri ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Vize başvurusunun konsolosluğun yoğun olduğu günlere veya resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde Kamboçya vize başvurusu sonuçlanma süresinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Vize başvurusu değerlendirme aşamasında gerek görülmesi halinde konsolosluk ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu durumla ilgili sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşanabilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin vize başvuru işlemlerini planlanan seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde, gerekli evrakları eksiksiz olarak ibraz ederek tamamlamaları tavsiye edilmektedir.

Kamboçya Express Vize 

Kamboçya seyahati için vize başvurusunun en kısa sürede tamamlanmasını talep eden vatandaşlarımız Kamboçya Express Vize başvurusunda bulunabilmektedir. Kamboçya Express Vizesi ile başvuru dosyayı öncelik ayrıcalığına sahip olarak konsolosluk değerlendirmesine gönderilmektedir. Express vize başvuruları ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vizem Hazır ile iletişime geçebilirsiniz.