Karadağ (Montenegro) Vizesi, Cezayir Vizesi

Karadağ Çalışma Vizesi

Vizem Hazır, Karadağ Çalışma Vizesi Veren Firmalardan biridir. Karadağ vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Karadağ ile ilgili oturum izni, çalışma izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Karadağ Çalışma Vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Karadağ için çalışma ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Karadağ Hakkında

Karadağ ülkesi, Balkanlarda ve Güney Avrupa’da yer almaktadır. Karadağ ülkesinin komşuları ise Bosna-Hersek, Kosova, Arnavutluk ve Sırbistan’dır. Bir tarafı denize açılmaktadır. Ayrıca Karadağ’ın resmi dili ise Karadağca dilidir.

Karadağ ülkesinde Türklerin bulunması ve doğal güzelliklerin olması sebebi ile ziyaretçileri büyük ilgi taşımaktadır. Türkler için Karadağ vize istiyor mu sorusunun cevabı hayırdır. Karadağ vize politikası içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize muafiyeti yer almaktadır. Ancak Türk vatandaşları yalnızca 90 günlük seyahatleri için vizesiz seyahat edebilmektedir.

Karadağ vize istiyor mu sorusuna hayır cevabı verilse de hazırda tutulması gereken bazı belgeler bulunur:

 • Konaklama, otel, ev, apart rezervasyon bilgileri
 • Uçal gidiş-dönüş rezervasyon bilgileri
 • Açıklanabilir ve seyahat boyunca yeterli olacak miktarda para
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı

Vizesiz giriş-çıkış eylemlerinde makul miktarın üstünde bulunan paraların bildirimi ve açıklaması yapılmak zorundadır. Bu yüzden seyahat boyunca yeteri kadar para bulundurulmalıdır.

Karadağ’a vizesiz gidilir mi, Karadağ vize istiyor mu ve Karadağ vize ücreti ne kadar gibi soruların cevapları turistik seyahatçiler için muaf şeklindedir. Çünkü 90 gün turistik seyahat ile Karadağ ziyareti gerçekleştirecek yeşil pasaport, siyah pasaport, gri pasaport ve bordo pasaport hamili Türk vatandaşları vize uygulamasından muaftır. Karadağ’a vizesiz gidilir.

Karadağ’a Turistik Amaçlı Gitmek

Karadağ, Türkiye vatandaşlarından vize talep etmez ve bu yüzden Türk vatandaşları seyahatleri için vize başvurusu yapmaz.

Karadağ’a turistik amaç ile gidecek Türk vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur ve vize olmadan 90 gün kalım hakkı vardır. Ancak pasaport olması zorunludur.

Karadağ’da çalışmak için ise vize almak gereklidir. Çünkü çalışmak 90 günden fazla ve turistik amaç dışıdır.

Karadağ Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Karadağ ülkesinde çalışmak isteyen Türk vatandaşları Karadağ çalışma izni nasıl alınır sorusunu merak ederler. Karadağ Türk vatandaşlarından vize talep etmese de çalışmak için vize başvurusu yapmak gereklidir.

Karadağ’da çalışmak isteyen kişiler bu belgeleri hazırlamalıdır:

 • Pasaport fotokopisi
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Adli sicil kaydı belgesi
 • Dil yeterliliği belgesi
 • İş sözleşmesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği belgesi

Karadağ (Montenegro) vize ve oturum izni başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Vizem Hazır’ı arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.