Lihtenştayn Vizesi, Cezayir Vizesi

Lihtenştayn Vizesi

Lihtenştayn TC. vatandaşlarından vize istemektedir. Çünkü Lihtenştayn, Schengen sistemine dahildir. Bordo Pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu vizeden muaftır. Çünkü ilgili pasaport özel kişi veya özel seyahat sebebi ile verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa topluluğu arasında imzalanan anlaşma gereği bu pasaportlar 90 gün süre ile Lihtenştayn’ya seyahat edebilecektir.

Lihtenştayn dil okuluna gitmek isteyen birçok misafirimiz bu sorunun cevabını merak etmektedir. Yani pasaportunuz bordo ise evet, farklı bir renk ise kısa süreli olarak hayır. Tabi ki bu koşulda 90 gün kıstasını unutmamak gerekir. Çünkü 3 Ayı aşacak eğitim, aile birleşimi, iş kurma ve çalışma vizelerinde pasaport renginiz ne olursa olsun Lihtenştayn vizesi almak zorundasınız.

Vizem Hazır, Lihtenştayn Vizesi Veren Firmalardan biridir. Lihtenştayn vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Lihtenştayn ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Lihtenştayn vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Lihtenştayn için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Lihtenştayn için mesleksel durumunuza göre Lihtenştayn vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi Nasıl Alınır?

Lihtenştayn vizesi nasıl alınır sorusunda, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü Lihtenştayn vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli Lihtenştayn vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli Lihtenştayn vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır.

Lihtenştayn Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Vizem Hazır vize çeşidinize göre doğru ve güncel Lihtenştayn vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Lihtenştayn Schengen veya Lihtenştayn D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından Lihtenştayn vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Vizesi Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
  • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Lihtenştayn Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lihtenştayn vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli Lihtenştayn başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde Lihtenştayn vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya Lihtenştayn Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

VFS Vize Başvuru Merkezi ya da Lihtenştayn Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek Lihtenştayn vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

1) Vize Türü Belirlenmesi

2) Evrak Temini

3) Evrak Kontrolü ve Dosya Hazırlanması

4) Randevu Alımı

5) Başvuru Aşaması

6) Başvuru Takip

Yapmış olduğunuz başvuru ve belgelere ek konsolosluğun istisnai durumlarda ek belge talebinde bulunur. Vizem Hazır, sizin adınıza bu prosedürleri takip eder ve gerekli durumlarda size bildirir. Sizin adınıza konsolosluğa ek belgelerin ibrazını yapar.

Yapmış olduğunuz başvurunuz sonuçlandığı taktirde sizin adınıza Vize başvuru merkezinden pasaportunuzu teslim alır ve pasaportunuz size ulaşana kadar takibini sağlar.

Gereken Evraklar

Lihtenştayn Vizesi için vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

  • Lihtenştayn vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;
  • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
  • Şirket evrakları,
  • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
  • Varsa Lihtenştayn’dan alınacak davetiye,
  • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. Lihtenştayn vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.

Uzun süreli Lihtenştayn Vizesi başvurularında apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri Lihtenştayn Konsoloslukları kabul etmeyecektir.

Her vize başvurusunun çeşidine göre ayrıntılı olarak hazırlanmış evrak listesini uzmanlarımızdan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Vize için gerekeli belgelerin nereden ve nasıl alınacağını tamamen doğru ve eksiksiz bilerek sağlıklı bir başvuru yapabilirsiniz. En çok karşılaşılan ret sebepleri eksik ve uygunsuz belgeler ile yapılan başvurulardan kaynaklanmaktadır.

Lihtenştayn Turist Vizesi

Lihtenştayn vizesi için turist başvurusu Lihtenştayn C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

Lihtenştayn Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

Lihtenştayn Transit Vizesi; Lihtenştayn’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

Lihtenştayn Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

Lihtenştayn D tipi Vize Nedir?

Lihtenştayn D tipi vizeler ulusal vize sınıfındadır. D tipi vize nedir sorusu sıklıkla karşılaştığımız sorulardandır. Hızlıca açıklayalım D tipi Vize; 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen ulusal vize izinleridir. Yani oturum izinlerinin tamamı D tipi ulusal vizelerdir.

D tipi Vizeler

Lihtenştayn Çalışma Vizesi; Lihtenştayn’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

Lihtenştayn Şoför Vizesi; Lihtenştayn’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

Lihtenştayn Eğitim Vizesi; Eğitimini Lihtenştayn’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Lihtenştayn Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında Lihtenştayn’da eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Lihtenştayn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lihtenştayn vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Lihtenştayn Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Lihtenştayn D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 6-16 Hafta sonuçlanmaktadır.