Meksika Vizesi, Cezayir Vizesi

Meksika Vizesi

Meksika seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Diplomatik Pasaport hamili olmamaları halinde Meksika vize işlemlerine tabidirler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport sahibi vatandaşlar bu ülkeye olan seyahatleri için Meksika vize başvuru işlemlerinde bulunmaları gerekecektir.

Meksika vizesi için başvuruda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika vizelerini Meksika Devleti’nin 17 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerliliğe soktuğu Elektronik Onay sistemi sayesinde Meksika’ya turistik, iş, eğitim, gazetecilik ve transit geçiş gibi sebeplerle ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarının, Meksika’ya Havayolu ile seyahat etmeleri şartıyla, 30 gün geçerliliği olan tek girişli Meksika vize başvurusunu online olarak alabileceklerdir. Meksika’ya kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülkeye seyahatle bağlantılı ziyaret etmeyi planlıyorsanız; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Büyükelçiliği’ne Meksika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Önemle Dikkat! Meksika vizesi için yapılmış olan Online Vize başvurunun geçerli sayılabilmesi için Meksika seyahatlerinin gerçekleştirileceği Havayolu şirketinin ”SAE” sistemine kayıtlı olduğundan emin olunmalıdır.

Ayrıca Meksika vize başvuru sahibinin, pasaportunda geçerli ABD vizesi, Japonya vizesi, İngiltere vizesi, Kanada vizesi ya da Schengen vizesi olması halinde Meksika vizesine gerek duymadan, Meksika ülkesine giriş yapılmaktadır. Bu haktan yararlanabilmek için; adı geçen ülkelere ait vize taşıyan pasaportların, Meksika’ya planlanan seyahatin bitiş tarihinden sonra da en az 6 ay geçerlilik süresi taşıdığından emin olmalısınız. Ayrıca bu ülkelere ait oturum izni sahipleri de Meksika vize işlemlerinde bulunmadan ülkeye Meksika vizesine gerek kalmadan giriş yapabileceklerdir.

Vizem Hazır, Meksika Vizesi Veren Firmalardan biridir. Meksika vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Meksika ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Meksika vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Meksika için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Meksika vizesi için gidiş nedeninize ve mesleksel durumunuza göre Meksika vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Meksika Online Vize Başvurusu

Meksika online vize başvuru işlemleri Vizem Hazır aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için gerekli evrakların elden, kargo veya kurye yolu ile ulaştırılması yeterli olmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında seyahat amacı ve seyahat detaylarının açık ve net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

Meksika online vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemleri kurumumuz tarafından en hızlı şekilde tamamlanmaktadır. Başvuru işlemleri sona erene kadar işlemlerin takibi yapılmakta ve başvuru sahibi ile iletişimde kalınmaktadır. Vize işlemleri sona erdiğinde e-vize sonucu belirtilen e-posta adresine en kısa sürede gönderilmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formu

Meksika vize başvuru işlemleri sırasında resmi bir form olan Meksika vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Meksika online vize başvuru formu Türkçe, İngilizce, İspanyolca ve Rusça dillerinden biri ile doldurulabilmektedir. Meksika vize başvuru formu içerisinde yer alan soruların gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formu içerisinde hatalı veya eksik bilgi gözlemlenmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Vizem Hazır ile yapılan Meksika vize başvurularında form doldurulması aşamasında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alarak sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler (Evraklar)

  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan, 4 adet beyaz fona sahip 3,5 x 4,5 ölçülerinde güncel fotoğrafın ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Pasaport: Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan, içerisinde en az 2 boş sayfa bulunan ve son 10 yıl içerisinde alınmış olan pasaportun sunulması gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Seyahat masraflarının karşılığı miktarında bakiye bulunan, son 3 ayın hesap bilgisini içeren, bankanın ıslak imzası ve kaşesine sahip belgenin bankanın imza sirküleri ile ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Davetiye: Vize başvuru aşamasında Meksika’dan özel veya resmi bir kurum tarafından davetiye alınacak olması halinde söz konusu belgede davet edilen kişinin adı, soyadı, milliyet bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Davetinin verildiği kurum veya kuruluşların resmi sicil kaydı, faaliyet alanı, sicil numarası, ismi, iletişim bilgilerinin bulunması şartı aranmaktadır. Davet edilen kişinin kurum içerisinde bulunacağı faaliyet süresi boyunca masraflarının karşılanacak olduğunun ve süreç sona erdiğinde ülkesine döneceğinin ayrı bir yazıda belirtilmesi gerekmektedir.
  • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları: Meksika vize başvurusu sırasında ulaşım ve konaklama bilgilerine ait uçak bileti, otel rezervasyonu veya konaklama yapılacak yerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru sahibinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yapıldığını teyit eden belgenin başvuru aşamasında sunulması gerekmektedir.

Meksika E-Vize Gerekli Evrakları

  • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
  • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Pasaport Sureti (Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış) belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir.

Meksika Turist Vizesi

Elektronik vizenin onaylanması için Meksika’ya gidilecek havayolu şirketinin SAE sistemine katılıp katılmadığı kontrol edilmelidir.

Meksika’nın elektronik vize kolaylığı tanıdığı ülke vatandaşı olduğunu belgeleyen geçerli pasaport veya seyahat belgesine sahip olmak.  Meksika Elektronik vizesi kara ve deniz yoluyla seyahat edenler için geçerli değildir.

Meksika Elektronik vizesi ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilir ve en fazla 180 gün ülkede konaklanabilir.

Turistik, ticari, transit, eğitim, dini amaçlı ya da gazeteci olarak seyahat etmek isteyenler sadece 180 gün kalma süreli Meksika elektronik vizelerini almaları gerekmektedir.  Başvuru sahibinin mesleksel durumuna göre Meksika Konsolosluğuna ibraz etmesi gereken belgeler aşağıdadır:

Meksika Ticari Vize

Meksika ticari vize başvurusunda bulunan kişi Meksikalı kamu ya da özel kurum tarafından verilen bir davet mektubunu temin etmelidir.

Meksika’da faaliyet gösteren kurumun resmi sicilinin, şirketin misyonunu/kuruluşunu ya da kurumun amacını, komple adresi, kuruluşun iletişim bilgilerini içerir, üstlenilen faaliyetin tahmini süresi, Meksika’ya davet eden kişinin ve ikametinin ülkeye döndükten sonra taahhüdünün tüm masraflarını karşılayan kişiye ait bilgiler. Meksika’da kurumun son 12 aylık yatırım delillerinin fotokopisinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

Meksika Ziyaret Vizesi

Meksika elektronik vizesi (SAE), ülkeye tek giriş-çıkış hakkı tanır. Elektronik vizenizi aldıktan 30 gün içinde Meksika’ya giriş yapabilir, ülkede 180 gün konaklayabilirsiniz.

Meksika vize işlemleri kapsamında T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri; Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri de vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah, Kırmızı) pasaport sahipleri ise Meksika seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Meksika Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına elektronik vize uygulamaktadır. Meksika elektronik vize uygulaması yalnızca hava yolu ile seyahat ettiğinizde geçerlidir. Meksika’ya uçak bileti almadan önce hava yolu firmasının SAE kaydı olduğundan emin olunuz. Aksi takdirde Meksika elektronik vizeniz geçersiz sayılacaktır.

Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin Meksika aile, arkadaş, akraba ziyaret vize başvurunuzu 1 iş günü içerisinde Euroasia GVS ile tamamlayabilirsiniz.

Meksika aile, arkadaş, akraba ziyareti vizenizi 1 iş gününde almaktayız.

Meksika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Meksika vize başvuru işlemleri ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve ibraz edilen belgelerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda değerlendirme aşamasında başvuru işlemi ret kararı ile sonuçlanabilmekte veya başvuru işleme alınmayabilmektedir. Başvuru işlemlerinin seyahat tarihini etkilemeyecek şekilde ve resmi tatillerin göz önünde bulundurularak yapılması oldukça önem arz etmektedir.