Mısır Vizesi, Cezayir Vizesi

Mısır Vizesi

Afrika Kıtasının kuzeydoğusunda yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine yapılacak olan ziyaret öncesinde seyahat amacının belirlenmesi gerekliliği bulunmaktadır. Seyahat nedeninin belirlenmesi ile birlikte bu amaca hizmet eden vize türünün netleştirilmesi ile birlikte başvuru hazırlıkları başlatılabilmektedir. Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne yapılacak başvurularda talep edilen evraklar farklılık göstermektedir.

Mısır vizesi talebi oluşturma işlemleri talep edilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ile başlatılmaktadır. Değerlendirmeye sunulacak olan bilgi ve belgelerin ilgili makamlar tarafınca onaylanmış olması oldukça önem arz etmektedir. Başvuruya ait evraklar ile birlikte Mısır Vizesi Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi evraklarının da talep edildiği biçimde hazırlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Ülkemiz sınırları içerisinde hizmet vermekte olan yetkili temsilcilik tarafından değerlendirilen başvuru dosyasına bağlı olarak vize talebi sonucu oluşturulmaktadır. Evrakların ilgili temsilciliğe iletilebilmesi için öncelikli olarak randevusu alınması şartı aranmaktadır. Vizem Hazır ile geçireceğiniz başvuru sürecinde randevu işlemleri adınıza yapılmaktadır.

Vizem Hazır, Mısır Vizesi Veren Firmalardan biridir. Mısır vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Mısır ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Mısır vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Mısır için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Mısır vizesi için durumunuza göre Mısır vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu

Mısır vizesine başvuru işlemleri sırasında kurumumuzun tercih edilmesi durumunda süreç boyunca temsilcilerimiz tarafından gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Bu sayede başvurunun eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanması sağlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için öncelikli olarak Mısır’a seyahat amacının belirlenmesi gerekmektedir. Böylece hangi vize türüne başvuru yapılacağı kesinleşerek ilgili vize türüne ait belgeler bir araya getirilebilmektedir.

Başvuru yapılacak vize türüne ait gerekli evraklar vize temsilcilerimize iletilmesinin ardından başvuru dosyasına uygun olacak şekilde düzenlenmektedir. İlgili süreç içerisinde eksik veya hatalı evrak gözlemlenmesi durumunda şahsınız ile iletişime geçilerek belgenin talep edildiği şekilde yer alması sağlanmaktadır. Başvuru dosyasının hazırlanması ile birlikte yetkili temsilciliğe ait randevu kurumumuz tarafından alınarak süreç şahsınız adına takip edilmektedir. Başvuru ve değerlendirme süreci sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir.

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vizesine başvuru adımları atılırken Mısır Konsolosluğu tarafından vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Resmi bir belge niteliği taşıyan formun doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmuş olması zorunluluğu bulunmaktadır. Vize başvuru formu Mısır sınırları içerisine seyahat edecek olan başvuru sahibini tanımaya, seyahat nedenini ve öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Bu nedenle soruların tümüne açık ve doğru yanıtların verilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Başvuru formu içerisinde yer almakta olan sorulara verilen yanıtlar ile ibraz edilen diğer belgelerin birbiri ile tutarlılık göstermesi koşulu bulunmaktadır. Bilgi ve belgeler arasında tutarsızlık olması, eksik veya yanlış yanıtlar gözlemlenmesi durumunda vize talebi ret kararı ile sonuçlandırılabilmektedir. Vize başvuru formu değerlendirme aşamasında oldukça önem arz eden evrakların başında gelmektedir. Bu nedenle talep edildiği şekilde hazırlanmış olması değerlendirme sonucunu doğrudan etkilemektedir. Başvuru işlemleri sırasında Vizem Hazır’dan alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde başvuru formunun en doğru şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Mısır Vize Çeşitleri

 • Mısır turistik vize,
 • Mısır ticari/fuar vizesi,
 • Mısır transit vize,
 • Mısır entry vize,
 • Mısır aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi,
 • Mısır konferans, kongre, kültürel ziyaret vizesi,
 • Mısır vatandaşları ile evli olanlar için Mısır vizesi,
 • Mısır dil okulu vizesi.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır Konsolosluğunun yapılacak turistik, ticari, çok girişli ve Aiesec vize başvurularında talep edilen evrak, belge ve formlar aşağıdaki gibidir:

 • Eksiksiz şekilde İngilizce doldurulmuş Mısır vize başvuru formu.
 • Seyahat dönüşü en az 9 ay geçerli pasaport.
 • 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Pasaportun 2. sayfa ve eski Mısır vizesi olan sayfaların fotokopileri.
 • Şirket antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı mevzuata uygun İngilizce vize talep dilekçesi.
 • Ticari vize başvurularında Arapça ya da İngilizce hazırlanmış, Mısır şirketinin bilgilerini içeren kaşe ve ıslak imzalı davetiye.
 • Başvuru sahibinin adını ve soyadını içeren otel rezervasyonu.
 • Başvuru sahibinin her ay için içerisinde en az 15.000 TL bakiyesi olacak şekilde kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış son 3 aylık kişisel banka hesap dökümü.
 • Ankara’dan yapılacak Mısır vize başvuruları için muhtardan alınmış ikametgah belgesi

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vize işlem prosedürü, beyan edilen başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru olarak sunulması halinde ortalama 30-45 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluk yetkililerinin ek evrak talep etmesi veya yoğun olması halinde Mısır vize işlemlerinin sonuçlanma süreci uzayabilmektedir. Mısır vizesinin çıkış süresi vize başvuru sahibinin sahip olduğu vatandaşlığa bağlı olarak da değişebilmektedir. Mısır Konsolosluğu hafta sonları ve konsolosluğun resmi tatil günlerinde çalışmayıp bu durum göz önünde bulundurularak vize başvuruları ve seyahate ilişkin planlar yapılmalıdır.