Nijerya Vizesi, Cezayir Vizesi

Nijerya Vizesi

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından; umuma mahsus, hizmet pasaportu ya da hususi pasaport sahibi olanlar vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yalnızca diplomatik pasaport sahipleri, 2014 yılında imzalanan protokol gereği Nijerya vize uygulamasından 180 günlük sürenin 90 gününü kapsayacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Nijerya Vizem Hazır olarak, Nijerya Devleti’nin sınır kapılarında hiçbir şekilde vize uygulaması yapmadığını belirtmek isteriz. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Nijerya Büyükelçiliği içinde konsolosluk hizmeti veren birime gitmeniz gerekmektedir. Bunun yanında Nijerya Vizem Hazır olarak sizin yerinize vize başvuru ve vize alım sürecinizi takip etme ve yürütmeye yetkili kurum olduğumuzu belirtiriz. Şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmayan Nijerya vizesi için adınıza başvuruda bulunarak süreci sıkıntısız bir şekilde tamamlamanız için yardımcı oluyoruz. Vizem Hazır, vize başvuru süreçlerinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş uzman kadrosuyla uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir firmadır. Vizem Hazır olarak ülkelerin vize başvuru süreçleri, başvuru evraklarını hazırlama, gerekli evrak ve farklı vize türlerinden doğru olanın seçilmesi süreçlerinde profesyonel ekibimizle yanınızdayız.

Uçak rezervasyonu, seyahat planı, sağlık evrakları ve seyahat sigortası gibi konular da yönlendirmelerde bulunarak yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın seyahat planlarının eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesi adına çalışıyoruz. Nijerya vizesine başvurmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa gitmeden, evraklarını tarafımıza ulaştırmaları neticesinde süreci başlatarak onlar adına vizelerini alıp, kendilerine ulaştırıyoruz.

Vizem Hazır, Nijerya Vizesi Veren Firmalardan biridir. Nijerya vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Nijerya ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Nijerya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Nijerya için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Nijerya vizesi için vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nijerya Vize Türleri

Nijerya vize türleri, Nijerya’ya yapılması planlanan seyahatler çerçevesinde değişiklik gösterecek olan uygulamalar kapsamında sınıflandırılmaktadır. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus, Hizmet ya da Hususi Pasaport sahiplerinin tamamı vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. 2014 yılından itibaren diplomatik pasaport sahiplerinin Nijerya vize muafiyetleri bulunmaktadır. Nijerya vize türlerinden seyahat planınıza uygun olan vize türüne başvurmak isteyen kişilerin pasaportlarının planlanan seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliklerini olması gerekmektedir. Nijerya vize türlerini şu şekilde gruplandırmak mümkündür:

 • Nijerya Turistik Vize
 • Nijerya Ticari Vize
 • Nijerya Twp Vize
 • Nijerya Str Vize

Vizem Hazır, vize başvuru süreçlerinde konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, uzman kadrosuyla uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir kurum olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Vizem Hazır olarak ülkelerin vize başvuru süreçleri, başvuru evraklarını hazırlama, gerekli evrak ve farklı vize türlerinden doğru olanın seçilmesi süreçlerinde profesyonel ekibimizle yanınızdayız. Uçak rezervasyonu, seyahat planı, sağlık evrakları ve seyahat sigortası gibi konular da yönlendirmelerde bulunarak yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlarımızın seyahat planlarının eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesi adına çalışıyoruz. Nijerya vizesine başvurmak isteyen vatandaşlarımız, konsolosluğa gitmeden, evraklarını tarafımıza ulaştırmaları neticesinde süreci başlatarak onlar adına vizelerini alıp, kendilerine ulaştırıyoruz.

Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya vizesi alınması için Nijerya vizesi vermekle yetkili olan kuruma vize için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Türkiye’deki tek resmi Nijerya temsilciliği ise Nijerya Büyükelçiliğidir. Başvurular elçiliğin konsolosluk bölümüne yapılıp Nijerya vizesi alınması için konsoloslukça istenen evrakların vize başvurusunda getirilmesi ve vize için gereken ücretin ödenmesi gerekmektedir. Nijerya vizesi başvuru sahiplerinin vizelerini edinebilmeleri için Nijerya vizesi uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelidirler.

Vize başvurusu sonrasında evrakların eksik olması ya da doğru bilgi içermemesi halinde Nijerya vize işlemleri daha uzun sürebilmekte ya da ret olarak sonuçlanabilmektedir. Konsolosluk gerek görmesi halinde vize işlemleri sırasında ek evrak isteme yetkisine sahip olmaktadır. Konsolosluğun başvuru sahibini randevu için çağırma yetkisi de bulunup, başvuru sahibinin randevuya çağrılması durumunda Nijerya makamlarınca belirlenen tarihte konsoloslukta olması gerekmektedir.

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya vize başvuru formu tüm vize kategoriler için zorunlu olan randevunun alınmasından sonra başvurulacak olan vize kategorisinin içeriğine göre gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Nijerya vize başvuru formu, vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler hakkındaki resmi bilgileriyle birlikte seyahat planlarını tanımlayan, bu noktada gerekli olacak tüm bilgileri içeren resmi bir evraktır. Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması hem vize başvuru sürecinizin olumlu sonuçlanması hem de resmi evrakta doğru beyan verme zorunluluğu açısından önemlidir. Vizem Hazır olarak, Nijerya vize başvuru formu doldurma ve gerekliliklerini yerine getirme noktasında yardımcı olmaktayız.

Nijerya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Nijerya vize başvuru formu
 • Pasaport
 • Davetiye
 • Davetiye gönderen firmanın faaliyet belgesi
 • Davetiye gönderen firmanın son 3 yıllık vergi ödendi sertifikası
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (3,5 x 4,5 mm boyutunda)
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Banka hesap dökümü
 • Dilekçe
 • İşe giriş bildirgesi
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap dökümü
 • Emeklilik belgesi
 • Çalışma ve oturma izni
 • Öğrenci belgesi

Nijerya Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Aksilikler, sorunlar olmadığı sürece Nijerya vizesi sonuçlanma süresi 10-15 gün arasıdır. Bu süreler iş günleridir. Resmi tatiller bu sürelere ek değildir. Ayrıca ek olarak bayram tatilleri, diğer resmi tatiller söz konusu olduğu zaman vize için belirlenen sürelerde farklılıklar oluşabilir. Vize süresi bu dönemlerde uzayabilir. Yine Nijerya Konsolosluğu gerek görmesi halinde kişiyi görüşmeye çağırabilir. Görüşme talepleri olması durumunda, vize için beklenen sürelerde değişiklik olur. Vizem Hazır aracılığıyla yapılan vize başvuruları kısa sürede sonuçlanmaktadır. Nijerya vizesi çıkma süreleri ile ilgili bilinmesi gerekenler.

 • 10-15 gün normal sonuçlanma süresidir.
 • Vize acenteleri aracılığıyla yapılan online başvurular, kısa sürede sonuçlanır. Olumlu sonuçlanması yüksek ihtimaldir.
 • Vize çıkış süresi kısa olunması isteniyorsa, mutlaka belgeler eksiksiz teslim edilmeli.
 • Vize başvurusu resmi tatiller, diğer tatiller göz önünde bulundurulup 1 – 1,5 ay öncesinden yapılmalıdır.

Nijerya Vizesi İçin Aşı Gerekli Mi?

Ülkeye gitmeden önce sarı humma ve menenjit aşılarının yaptırılması gerekiyor. Ayrıca sıtmaya karşı koruyucu ilaçlar alınması da tavsiye ediliyor. Nijerya’da Hepatit A ve Hepatit B virüslerinin bulaşma riski olup, bu risklerden kaçınmak için aşı yaptırılması önerilmektedir. Nijerya, menenjit kuşağına da girmekte olup bu ülkeye özellikle Aralık ve Haziran ayları arasında gitmeniz durumunda seyahat öncesi Meningokok menenjiti aşısı yapılması önerilmektedir. Nijerya’da bulunan hayvanlarla ilgili olarak sıtma ve kuduz tehlikesi de olup bu tehlikelere karşı kuduz ve sıtma aşıları yaptırılması da önerilmektedir.