fbpx

Pülümür Cezayir Aile Vizesi

Pülümür Cezayir Aile Vizesi 0 553 906 18 12

Pülümür Cezayir Aile Vizesi veren ve alanında uzman personelleri ile en kısa sürede Cezayir vizesi çıkartan Vizem Hazır’ı arayıp en kısa sürede Cezayir vizesi çıkarabilirsiniz. Akdeniz’in kıyısındaki Kuzey Afrika ülkesi olan Cezayir’e çalışmak amacıyla giden insanların orada oturum almaları, aileleri için bir fırsattır. Türkiye’de yaşıyan eşi ve çocuklarını Cezayir’e getirebilmek amacı ile Cezayir aile birleşimi vizesi almak zorundadır. Cezayir vatandaşı biri ile evlenen bir Türk yurttaşı da, Cezayir aile birleşimi vizesi alarak Cezayir’de yaşama fırsatını elde eder.

Pülümür Cezayir Aile Vizesi
Pülümür Cezayir Aile Vizesi

Cezayir aile vizesi, Cezayir vatandaşı olan biri ile evlilik sonrasında alınmak durumunda olan bir vizedir. Bu vize, aynı zamanda Cezayir vatandaşı ya da oturumu olan ve birinci derecede yakınları için alınan vize türüdür. Cezayir’de yaşıyan ailesi ile aile birleşimi yapmak isteyenler de bu vizeye başvuracaklardır. Cezayir aile birleşimi vizesi almak isteyen Türk yurttaşlarının, öncelikle uygun bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Vizem Hazır.

Cezayir Aile Birleşimi Vizesi Evrakları

Cezayir aile birleşimi vizesi evrakları başında pasaport gelir. Vize alabilmek için de, pasaport için bazı şartlar ileri sürülmüştür. Pasaport için ileri sürülen en önemli şart, pasaportun son on sene içerisinde çıkarılmış olmasıdır. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresinin de devam ediyor olması gerekir. Vize merkez tarafından Cezayir aile birleşimi vizesi ile alakalı işlemleri yapması için pasaportta en azından iki adet boş sayfanın bulunması da istenmektedir. Bu şartları taşımayan vize başvuruları red olarak geri dönecektir.

Cezayir aile birleşimi vizesi evrakları arasında, öncelikle iki adet biyometrik vesikalık fotoğrafın bulunması gerekir. İki adet biyometrik vesikalık fotoğraf, vize başvuru formuna yapıştırılacaktır. Biyometrik vesikalık fotoğraflar için de istenen bazı şartlar vardır. Bu şartların en önemlisi de, vesikalık fotoğrafın arka fonunun beyaz olmasıdır.

Cezayir aile birleşimi vizesi alabilmek için Cezayir ülkesinde yaşıyan akrabanın ya da eşin de istenen evrakları hazırlaması şartı bulunmaktadır. Cezayir yurttaşı olan eş ile alakalı kişinin, uluslararası alanda geçerli olan doğum belgesinin, vize evrakları arasında yerini alması istenmektedir. Cezayir vatandaşının, Cezayir’deki ikamet adresine dair belgenin de eklenmesi gerekir. Cezayir vatandaşı olan ya da Cezayir’de ikamet eden akrabanın çalışma bilgileri, ülkedeki gelir düzeyiyle alakalı belgeleri de ibraz etmesi zorunludur.

Pülümür Cezayir Vize Merkezi

Cezayir Ankara Büyükelçiliği ya da Cezayir İstanbul başkonsolosluğu vize merkezi, Cezayir aile birleşimi vizesi şartlarından biri olarak, Cezayir’de yaşayan eşin yahut ta akrabanın, oturum ve çalışma iznine dair belgelerin fotokopileri de dosyaya eklenmesini istemektedir. Ayrıca ilave evrakların olup olmadığına dair talebin de, Vize Merkezi tarafından bildirimine rastlanmaktadır. Tüm evrak bilgisinin en doğrusunu öğrenmek, yine vize merkezinden sağlanır.

Vize merkezi, tüm vize işlemlerinin başlanmasını, vize randevusu alma ön koşuluna bağlamaktadır. Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ya da Cezayir Ankara Büyükelçiliği vize merkezinden alınacak randevu ile vize işlemleri başlatılır. Bu kurumların internet siteleri üzerinden de, çevrimiçi olarak randevu işlemi yapılmaktadır. Vize merkezi, bir sonraki adım olarak vize başvuru ücretinin yatırılmasını talep etmektedir. Cezayir aile birleşimi vize ücretinin ödendiğine dair hesap belgesi, dosya evrakları arasında yer almalıdır.

Cezayir içerisinde yaşıyan eş ya da akraba tarafından gönderilen davetiye de evraklardan biridir. Davetiye, İngilizceyi yahut ta Fransızca olarak doldurulmalıdır. Davetiyede özellikle Türk yurttaşı hakkında bilgiler yer almalıdır. Cezayir aile vizesi ile alakalı dilekçe de, evraklar arasındadır. Cezayir’de yaşıyan eş ya da akraba tarafından yazılacak dilekçeye ilave olarak, seyahat sağlık sigortası gibi evraklarda istenmektedir. Türk yurttaşa dair vatandaşlık kimlik kartı fotokopisi ile Cezayir vatandaşı ile yapılmış olan evlilik belgesi de evrak dosyasındaki yerini alması gerekmektedir. Evlenme belgesinin uluslararası alanda geçerli olmasına dikkat edilmelidir.

Ara & Vize Al