Senegal Vizesi, Cezayir Vizesi

Senegal Vizesi

T.C. vatandaşlarının turistik, ticari ve kültürel amaçlı Senegal ziyaretlerinde Senegal vizesi gün içerisinde ne tabi tutulmaktadır. Vizesiz giriş hakkına sahip olanlar sadece diplomatik pasaport sahiplerinin 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilirler. Senegal vizesi başvurularınızı sınır kapılarından başvuru yapamazsınız bunun için sadece Senegal Ankara Konsolosluğu Senegal vizesi başvurularınızın yapılacağı tek adrestir. Eksiksiz ve doğru bilgileri içeren evraklarınızı hazırlayarak danışman arkadaşlarımızın da yardımı ile Senegal vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Evraklarınızdaki bilgilerin güncel ve doğru bilgiler olmasına özen göstermeniz gerekmektedir konsolosluk uygun görmemesi durumunda Senegal vizesi başvurularınızı reddedecektir.

Senegal vizesi işlemleri için kendiniz bireysel olarak başvurma hakkınızı kullanarak bütün evraklarınızı kendiniz tamamlamanız ve nerede ikamet ediyorsanız edin Ankara’ya gelerek konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz. Vaktinizden çalan bu sıkıntılı süreç ile uğraşmak istemediğiniz takdirde tecrübeli danışman arkadaşlarımızın yardımıyla Senegal vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm evrak işlemleriniz ile ilgilenerek randevu ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Vize işlemleri için Senegal konsolosluğu fazladan ek evrak isteyebilir. Senegal vizesi için pasaportunuzun en son 10 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması ve Senegal vizesi için iki yaprağının boş olması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleride aynı işleme tabi tutulmaktadır. Senegal vize başvurusu için kullanılan fotoğraf ölçütleri sabittir ve son 3 ay içerisinde çekilmiş güncel biometrik fotoğrafınızın olması gerekmektedir. Gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra Senegal vizesi başvurunuz 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Evrak eksikliği nedeniyle başvurularınızın kabul edilmeyeceğini unutmayın.

Senegal vizesi başvurusunda bulunanların dikkat etmesi gereken bir diğer konu daha vardır. Senegal’e giriş için en az 10 gün önce ‘sarıhumma’ aşısı yaptırmak zorunludur. Aşıyı yaptırdıktan sonra aşı kartını yanınıza almayı unutmayın. Tüm belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, aşınızı da yaptırdıktan sonra vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Senegal Ticari Vize

Senegal Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • İngilizce veya Fransızca Şirket antetli kağıdına Kaşeli ve imza yetkisi tarafından imzalanmış Senegal baş konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Pasaport
 • 2 adet fotoğraf
 • Davetiye ( İnglizce Tercümeli )

Senegal Turistik Vize

Senegal turistik vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport
 • 2 adet fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları
 1. En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 2. Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Davetiye (Cezayir turistik vizesi için gereken davetiye, davet eden şahsın Cezayir’de ikamet ettiği belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Davetiyenin olmadığı durumlarda Cezayir’deki bir turizm acentesinden satın alınmış bir tur sözleşmesinin alınması ve vize başvuru sahibi tarafından Cezayir vizesi için gereken evrak listesine eklenmesi gerekmektedir.)
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Not: 3. Ve 5. maddeler Vizemhazir.com ekibi tarafından hazırlanacaktır.