Slovenya Vizesi, Cezayir Vizesi

Slovenya Vizesi

Vizem Hazır, Slovenya Vizesi Veren Firmalardan biridir. Slovenya vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Slovenya ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Slovenya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Slovenya için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Slovenya vizesi için durumunuza göre Slovenya vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Slovenya Schengen Vizesi

Slovenya 21 Aralık 2007 tarihinden itibaren Schengen sisteminde yer almaktadır. Resmi pasaport sahipleri, diplomatik, hususi ya da hizmet türü pasaportları Slovenya’ya girişte vizeden muaftır. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri için ise, Schengen C vize türüne sahip olanlar için Slovenya vizesine gerek yoktur. Avrupa Birliği ülkelerinde yer almış ülkelerin birinde sürekli konaklama hali varsa, ayrıca Slovenya vizesi almaları gerek görülmemiştir. Schengen vizesi olmayan TC vatandaşları için ise, vize almaları zorunludur. Slovenya sınır kapısında vize verme ya da bandrol tatbiki yapılmamaktadır. Vize Merkezi uzmanlarının sizlere sunacağı detaylı bilgiler ile prosedürlere takılmadan, size sunulan belgeleri hazırladığınız anda, Slovenya vizesi için ve Slovenya’ya giriş yapma adına sorun yaşamamanız temenni edilir.

Slovenya Schengen vizesi için seyahat amacına göre farklı belgeler istenmektedir, bu sebeple seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile doğru bir başvuru yapmanız vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması açısından çok önemlidir. Vizem Hazır başvurunuz için gerekli olan 3 en temel evrak olan Kişisel, Şirket ve Finansal evrakların hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanması, uzaktan form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma desteği vermektedir.

Slovenya Vize Türleri

Slovenya’ya 90 günden az seyahatler için; turistik vize, iş vizesi ve kültürel, sportif etkinlikler veya eğitim vizeleri vardır. Slovenya Schengen ülkeleri içinde yer alır. Dolayısıyla alınacak olan vize Schengen vizesidir.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Slovenya Vizesine Başvuracak Vatandaşlarımız İçin Önemli Uyarı: Tüm Schengen Ülkeleri İçin Geçerli Olmak Üzere Veriliş Tarihi 10 Yıldan Eski Olan Pasaportlara Vize Verilmemektedir.  Bu Uygulama Sadece Yeni Başvurularda Geçerli Olup, Eski Pasaportunda Schengen Vizesi Olan Vatandaşlarımız Vizesinin Geçerlilik Süresi Bitene Kadar Seyahatlerinde Eski Pasaportunu Kullanabilirler.

 • Pasaport
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname
 • SlovenyaBüyükelçiliğine Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Vesikalık Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
 • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi ( Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
 • Mesleki Belgeler
 • Finansal Belgeler

Slovenya Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Slovenya vizesinin çıkış süresi ortalama 15 iş günüdür ancak Slovenya Konsolosluğu’nun, Macaristan Istanbul Başkonsolosluğu’nun ve Slovenya Büyükelçiliği’nin resmi tatil ve kapalı olduğu günler bu süreye dahil değildir.