Somali Vizesi, Cezayir Vizesi

Somali Vizesi

Vizem Hazır, Somali Vizesi Veren Firmalardan biridir. Somali vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Somali ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Somali vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Somali için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Somali vizesi için mesleksel durumunuza ve gidiş sebebinize göre Somali vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Somali Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşları Somali vizesini iki farklı şekilde alabileceklerdir.

 1. Somali Türkiye temsilciliklerine yapacak oldukları şahsi başvurularla Somali vizesini alabilirler.
 2. Somali Türkiye temsilciliklerine şahsi başvuruda bulunamadan Somali vizesini alabilirler.

Somali Vize Türleri

Vize başvurularınızda bulunmadan önce yapmanız gereken ilk işlem vize türünüzü belirlemek olmalıdır. Vize başvuru belgeleri vize türüne göre farklılık göstermektedir bu nedenle önceliğiniz vize türünü belirlemek olmalıdır.  Vize Türü ziyaret amacına göre belirlenir. Ticari amaçla gidilecekse Somali Ticari Vizesi, gezi amacıyla gidilecekse Somali Turistik Vizesi alınmalıdır.

Somali Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Somali Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Pasaportunuza Somali Vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.
 • 2 Adet Biometrik Fotograf (Arka fonu beyaz ve son 6 ay içerisinde çekilmiş)
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve Okunaklı Bir şekilde doldurulmalıdır. (Tarafımızdan Temin Edilecektir) Vize Müracatında Bulunacak Kişi tarafından Bizzat İmzalanmalıdır.
 • Uçak bileti Rezervasyonu (Tarafımızdan Temin Edilecektir)
 • Otel Rezervasyonu (Tarafımızdan Temin Edilecektir)
 • Vize İstek dilekçesi (Tarafımızdan Temin Edilecektir)

Somali Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Somali vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarınızın geçerlilik süresi Somali seyahati sonrası en az 6 ay olmalıdır.
 • Somali vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize uyum koşullarının yerine getirilmemesi halinde Somali vizesi alma imkânınız bulunmaz.
 • Somali vize işlemleri maksimum 10 iş günü sürmektedir. Somali seyahati gündemi bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi en az 15 gün önce Somali seyahatlerinin aksamaması için başvuru işlemlerine başlamalıdırlar.

Somali Seyahati İçin Yaptırmanız Gereken Aşılar

Somali’de yiyeceklerden ve sulardan pek çok salgın hastalık bulaşma riski bulunmaktadır. Bu nedenle ülke sınırları içerisinde bulunurken yaptırmış olmanız gereken bazı aşılar bulunmaktadır. Ülkeye giriş yapmadan önce Sarıhumma aşısının yanı sıra Tetanos ve Hepatit aşılarını yaptırmalısınız ve sıtmaya karşı önlem almalısınız. Yaptırmanız gereken aşılar hakkında detaylı bilgi almak için Vizem Hazır ile iletişime geçebilirsiniz.

Somali Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

Vize başvuru evraklarınızın işlemleri tamamlandığında belgeleriniz konsolosluğa iletilir. Bundan sonraki aşama ise vize başvuru değerlendirme sürecidir. Bu süreç yalnızca Somali Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir ve nihai karar konsolosluk tarafından verilmektedir. Bu sürece herhangi bir müdahale hakkımızın bulunmadığını belirtmek isteriz.

Vize değerlendirme süreci ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süreye etki eden bazı faktörler bulunabilmektedir. Konsoloslukta yaşanabilecek olan dönemsel yoğunluklar ve başvuru döneminizde bulunabilecek resmi tatiller nedeniyle değerlendirme süreci uzayabilmektedir. Bu nedenle Somali vize başvurunuzu olabilecek en erken tarihte yapmanızı önermekteyiz. Aksi durumlarda vize sonuçlarınız Somali ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.