Suudi Arabistan Vizesi, Cezayir Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi

Vizem Hazır, Suudi Arabistan Vizesi Veren Firmalardan biridir. Suudi Arabistan vize işlemleri ve ülkeyle ilgili hemen her konuda hizmet vermektedir. Tecrübesiyle sizlere güvenli ve kaliteli hizmet veren firmamız aracılığıyla her türlü vize işlemlerini yapabilirsiniz. Suudi Arabistan ile ilgili vize, oturum izni, vatandaşlık ve her türlü mevzuat danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için hazırladığımız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan için vize ve oturum iznine dair her şeyi ofisimizde yürütebilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi için durumunuza göre Suudi Arabistan vize evrakları ve güncel vize ücreti hakkında sorularınızın varsa bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Vize işlemleri için şu şekilde bilgi verebiliriz; Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hangi tür pasaporta “Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ile Siyah ya da Kırmızı (Diplomatik)” sahip olduklarına bakılmaksızın herkes için alınması zorunludur. Resmi görev ile Suudi Arabistan’a gitmek durumunda olan görevlilerden Suudi Arabistan Vize ücreti talep edilmemektedir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu’nca 1 Haziran 2011’den itibaren geçerli olmak üzere tüm vize işlemleri için çipli pasaport uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulama gereği çipli pasaportların en az 1 yıl geçerliliği olmakla birlikte pasaportta en az 2 sayfa bulunmalıdır. Ayrıca Hac ve Umre seyahatleri ile muhtemel yoğunluklar, resmî tatil günlerine denk gelme ihtimalleri göz önüne alınarak; yapılacak olan ziyaretin amacı her ne olursa olsun (umre, ticari, çalışma veya aile ziyareti) seyahatten en az 15 gün önce Suudi Arabistan Vize başvurusunun yapılması tavsiye edilir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, ülkeye turistik ziyaret kabul etmediğinden Suudi Arabistan Turistik Vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu, ülkeye turistik ziyaret kabul etmediğinden Suudi Arabistan Turistik Vizesi başvurusunda bulunmak mümkün değildir. Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize başvuruları Pazartesi ve Perşembe günleri, saat 09:00 ile 15:00 saatleri arasında almaktadır. Cuma günleri Suudi Arabistan ticari vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Vize Türleri

 • Suudi Arabistan Ticari Vizesi,
 • Suudi Arabistan Çalışma Vizesi,
 • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi,
 • Suudi Arabistan Umre vizesi

Umre İçin Vize Süresi

Suudi Arabistan Umre Vize süresi 30 gündür. Yeni düzenlemeler doğrultusunda uygulanmaya başlanan Umre turizm programı doğrultusunda Umre ziyaretinde bulunmak isteyen kişilere; Umre ziyaretleri sırasında ülkede daha fazla konaklama, Müslümanlar için kutsal olan ve ayrıca tarihi mekanları da gezebilme şansı tanınmıştır. Umre programı için belirli bir tarihte seyahat etme zorunluluğu yoktur.

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin Suudi Arabistan’a davet eden kuruluş tarafından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından davet edilen kişi adına izin alması gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu söz konusu toplantılara katılacak kişilere Dışişleri Bakanlığı onaylı referans mektuplarıyla yapılan başvurularda vize vermektedir.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi

Yabancı firmaların temsilcilerine, çalışanlarına, bağımsız iş insanlarına ve yatırımcılara ticari amaçlı Suudi Arabistan vizesi verilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, 50 yaşını aşmış yabancı işçilere de Suudi Arabistan Çalışma Vizesi vermemektedir. Suudi Arabistan vizesini alan kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra 90 gün içerisinde oturum izni başvurusunda bulunmalıdırlar. Resmi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Suudi Arabistan vize işlemlerinden muaf tutulmuştur.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (En az 1 yıl geçerliliği olacak)
 • Pasaport Fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi (T.C. kimlik numarası yazılı)
 • ​2 Adet Biometrik Fotoğraf (Yeni çekilmiş, arka fonu beyaz olacak)

Not: Hac ve Umre için yapılacak vize başvuruları yalnızca yetkili firmalar tarafından yapılmaktadır.

Suudi Arabistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Suudi Arabistan vizelerinizi Türkiye’den temin etmelisiniz. Suudi Arabistan sınır kapılarında kapı vizesi uygulaması yoktur.
 • Suudi Arabistan kısa süreli vize başvuruları Suudi Arabistan Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş Vize Firmalarına yapılmaktadır. İstisnai durumlar dışında kısa süreli vize başvuruları direkt olarak Suudi Arabistan Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine yapılmamaktadır.
 • Suudi Arabistan vize başvurularının ön koşulu Suudi Arabistan’da yasal ikamet sahibi olan kişi veya kurumlardan davet mektubunun temin edilmiş olmasıdır.
 • Suudi Arabistan Konsolosluğu evrak tasdik işlemleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Suudi Arabistan vize başvuruları sonuçlanma süresi, vize müracaatının ardından ortalama olarak 4 ile 5 iş günü arasında değişmektedir. Verilen bu süreler konsolosluk ve yetkili vize işlem merkezlerinde oluşabilecek muhtemel yoğunluk ve resmî tatil günleri dolayısıyla uzayabilmektedir.